Groszka. Piesek który chciał mieć dziewczynkę. Audiobook

0
69
Groszka

„Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę” to  wciągająca opowieść autorstwa fińskiej pisarki, Sari Peltoniemi wydana jako audiobook przez Bibliotekę Akustyczną. Wydaniu towarzyszy akcja Mądra przyjaźń, mająca na celu informowanie o psiej adopcji. Historię Groszki czyta Artur Barciś.

W tej szalenie ciekawej historii doszło do odwrócenia ról – piesek o imieniu Groszka otrzymuje w prezencie od swoich psich rodziców wymarzoną małą dziewczynkę o imieniu Dominika. Groszka jest przeszczęśliwa bowiem od dawna marzyła o małej dziewczynce, a większość jej psich znajomych posiada już swoje ludziątka. Jednak wkrótce zaczynają się problemy, ponieważ Dominika nie chce być posłuszna, ma swoje zachcianki i kaprysy, na podwórku chce się bawić z innymi dziećmi, a nie cały czas jedynie z Groszką, nie chce jeść psiej karmy, ani pić wody tylko sok, a w nocy płacze. Najgorsze jednak nadchodzi, gdy pewnego dnia Dominika znika…

Groszka postanawia za wszelką cenę odnaleźć Dominikę. Przy okazji odkrywa wiele ważnych rzeczy, z których wcześniej nie do końca zdawała sobie sprawę – że człowiek nie tylko fizycznie różni się od psa, ma swoje potrzeby i własną wolę i że dla przyjaźni trzeba czasem ponieść pewne kompromisy. Mała Groszka zaczyna odkrywać, że tę inność człowieka zaczyna akceptować i że jest skłonna dla przyjaźni zrezygnować z pewnych swoich nawyków…bo przecież nikt nie ma wątpliwości, że ją i małą Dominikę łączy prawdziwa przyjaźń. I właściwie nie ma znaczenia, kto kogo wychowuje.

Książka Sari Peltoniemi to czarująca opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku. Świetna jako poradnik dla dzieci, które właśnie dostały w prezencie zwierzaka. Nauczą się z niego by nie traktować żywego stworzenia niczym zabawki, mieć na uwadze jego potrzeby.

Partnerem wydania i akcji Mądra przyjaźń jest Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem.

Część dochodu ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazana na rzecz Fundacji.

 

1000Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę
audiobook, mp3
autor: Sari Peltoniemi
czyta: Artur Barciś i Anna Apostolakis
wyd.: Biblioteka Akustyczna
wiek: 4+

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments