Groszka. Piesek który chciał mieć dziewczynkę. Audiobook

0
102
Groszka

„Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę” to  wciągająca opowieść autorstwa fińskiej pisarki, Sari Peltoniemi wydana jako audiobook przez Bibliotekę Akustyczną. Wydaniu towarzyszy akcja Mądra przyjaźń, mająca na celu informowanie o psiej adopcji. Historię Groszki czyta Artur Barciś.

W tej szalenie ciekawej historii doszło do odwrócenia ról – piesek o imieniu Groszka otrzymuje w prezencie od swoich psich rodziców wymarzoną małą dziewczynkę o imieniu Dominika. Groszka jest przeszczęśliwa bowiem od dawna marzyła o małej dziewczynce, a większość jej psich znajomych posiada już swoje ludziątka. Jednak wkrótce zaczynają się problemy, ponieważ Dominika nie chce być posłuszna, ma swoje zachcianki i kaprysy, na podwórku chce się bawić z innymi dziećmi, a nie cały czas jedynie z Groszką, nie chce jeść psiej karmy, ani pić wody tylko sok, a w nocy płacze. Najgorsze jednak nadchodzi, gdy pewnego dnia Dominika znika…

Groszka postanawia za wszelką cenę odnaleźć Dominikę. Przy okazji odkrywa wiele ważnych rzeczy, z których wcześniej nie do końca zdawała sobie sprawę – że człowiek nie tylko fizycznie różni się od psa, ma swoje potrzeby i własną wolę i że dla przyjaźni trzeba czasem ponieść pewne kompromisy. Mała Groszka zaczyna odkrywać, że tę inność człowieka zaczyna akceptować i że jest skłonna dla przyjaźni zrezygnować z pewnych swoich nawyków…bo przecież nikt nie ma wątpliwości, że ją i małą Dominikę łączy prawdziwa przyjaźń. I właściwie nie ma znaczenia, kto kogo wychowuje.

Książka Sari Peltoniemi to czarująca opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku. Świetna jako poradnik dla dzieci, które właśnie dostały w prezencie zwierzaka. Nauczą się z niego by nie traktować żywego stworzenia niczym zabawki, mieć na uwadze jego potrzeby.

Partnerem wydania i akcji Mądra przyjaźń jest Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem.

Część dochodu ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazana na rzecz Fundacji.

 

1000Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę
audiobook, mp3
autor: Sari Peltoniemi
czyta: Artur Barciś i Anna Apostolakis
wyd.: Biblioteka Akustyczna
wiek: 4+

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments