Wystąpienie pierwszych objawów tak zwanego – drugiego podbródka u kobiety jest pierwszym alarmem, że należy podjąć kroki mające na celu wyeliminowanie lub skuteczne zamaskowanie tego elementu. Jak najlepiej pozbyć się drugiego podbródka?
Drugi podbródek powoduje, że zanika wyraźna granica pomiędzy brodą a szyją. Dla wielu Pań stanowi do ogromny dyskomfort. Tak zwany drugi podbródek nie tylko bowiem zmniejsza atrakcyjność, ale także może znacznie postarzać optycznie, a także dodaje kilogramów, choć wcale nie musi się to wiązać z podniesieniem wagi całego ciała. Jeśli chodzi o samą przyczynę występowania drugiego podbródka, nie jest ona jasno określona. Najpewniejszą wydaje się być przyczyna genetyczna. Inny często poddawany powód występowania drugiego podbródka to czynnik zwany grawitacyjnym. Skóra człowieka z wiekiem zaczyna wiotczeć i ciągnąć się ku dołowi. W ypadku podbródka możemy mieć do czynienia z tym samym czynnikiem, który powoduje, że pod brodą zbiera się nadmiar skóry i tłuszczu, który powoduje tworzenie się wspomnianego drugiego (w niektórych przypadkach nawet trzeciego) podbródka. Niezależnie jaka jest przyczyna podbródka, istnieją sprawdzone sposoby na walkę z nim. O jakich sposobach mowa?
Niektóre kobiety starają się zgrabnie ukryć, zamaskować makijażem podbródek – niestety nie są to sposoby najlepsze, głównie dlatego, że nie eliminują przyczyny. Poza tym są mało skuteczne. Dlatego też większość kobiet, które szukają sposobów na usunięcie problemów z drugim podbródkiem decyduje się na zabiegi lipolizy iniekcyjnej lub alternatywną dla niej metodą metodę rozbijania komórek falami ultradźwiękowymi. Lipoliza iniekcyjna polega na wszczepieniu pod skórę specjalnego preparatu (sojowego), którego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczowych i dzięki metabolizmowi organizmu usunięcie ich. Zabieg można ponawiać wielokrotnie, aż do osiągnięcia upragnionego efektu. Drugie rozwiązanie, czyli rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą fal ultradźwiękowych przeznaczone jest głównie dla Pań, które boją się pierwszego rozwiązania, które może powodować kilkudniowy ból i obrzęk szczęki. Sam mechanizm działania jest podobny do pierwszego rozwiązania – nadmiar komórek tłuszczowych jest z organizmu wydalany w procesie metabolicznym.