Jak ubrać niemowlaka latem?

0
164
ubranka na lato

Wielu młodych rodziców zastanawia się jak powinno ubrać swoje małe dziecko latem. Pojawia się przy tym wiele znaków zapytania, na które każdy młody rodzic powinien znać odpowiedź i nie dać się pochłonąć panice przy ubieraniu pociechy.

Czy za ciepło czy za zimno?

Najważniejszym pytaniem jest w co ubrać swoje dziecko, żeby nie zmarzło ale również, żeby się nie przegrzało. Ubieranie dziecka w śpioszki, kaftanik, kurteczkę, czapeczkę i okrycie go kocykiem nie jest dobrym pomysłem. Pociecha tak ubrana na pewno będzie cała spocona i nie będzie czuła się komfortowo. Równie złym pomysłem jest ubranie dziecka tylko w pieluszkę. Przy słonecznych dniach i nagrzanym organizmie dziecka nawet lekki wiaterek może doprowadzić do przeziębienia. Najlepiej wyważyć te dwie opcje i założyć niemowlakowi lekki kaftanik i spodenki z przewiewnego, delikatnego materiału. Uchroni to nasze dziecko przed wietrzykiem i przed przegrzaniem ciała. Jeśli masz dylemat czy Twoje dziecko przypadkiem nie marznie, dotknij jego pleców lub karku, jeśli są chłodne może to być znak, że Twoja pociecha potrzebuje dodatkowego okrycia. Jeśli jednak dziecko poci się i ma ciepłe ciało, może to być znak, że jest mu zdecydowanie za gorąco.

Jaki materiał jest najlepszy?

Najlepszy materiał dla Twojego dziecka powinien być lekki, przewiewny i wygodny. Zakładanie wełnianych czy ortalionowych ubranek na pewno nie spodoba się Twojemu niemowlakowi. W lato najlepiej sprawdzają się ubranka bawełniane lub lniane. Jednak najważniejsza zasada jest taka, aby Twojemu dziecku było wygodnie. Twój maluch w lekkich tkaninach na pewno będzie czuł się dobrze. Całe kolekcje ubrań dla dzieci z dobrej jakości tkanin znajdziesz tutaj.

Czy okrywać maluszka w wózku?

Jeśli na zewnątrz czy w pokoju, w którym śpi dziecko jest naprawdę ciepło, jakiekolwiek okrycie wydaje się zbędne, niezależnie czy dziecko przebywa w wózku czy w łóżeczku. Jednak wiele dzieci lubi być przykryte, otulenie go lekką, zwiewną kołderką da dziecku poczucie bezpieczeństwa. Kiedy przykryjesz dziecko zwróć uwagę na to aby nie było okryte zbyt szczelnie i nie przegrzało swojego organizmu.

Czy dziecko powinno mieć założoną czapeczkę?

Niemowlak przebywający na dworze powinien mieć założoną lekką czapeczkę, która chroni jego uszy przed wiatrem. Nawet jeśli wydaje nam się, że wiatr jest bardzo delikatny, uszy naszej pociechy są bardzo wrażliwe i narażone na infekcje. Czapeczka chroni nasze dziecko przed chorobą.

Najważniejszą zasadą w lato dotyczącą ubierania i przebywania na dworze z dzieckiem jest to, żeby dziecko nie było bezpośrednio narażone na długi kontakt z promieniami słonecznymi. Najlepszą porą na spacery z dzieckiem jest późny wieczór kiedy słońce nie jest już tak intensywne. Należy wtedy pamiętać o tym, że temperatura jest niższa niż ta w południe dnia i zazwyczaj potrzebne jest delikatne okrycie naszego malucha. Każde dziecko jest indywidualnym organizmem, a do rodziców należy zapewnienie mu bezpieczeństwa i komfortu. Nie martw się początkowymi znakami zapytania, które pojawiają się przy ubieraniu pociechy. Z czasem poznasz swoje dziecko i bez zastanawiania się będziesz wiedzieć co jest najlepsze dla Twojego malucha.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments