Nowoczesne i przyszłościowe metody antykoncepcyjne

0
121
metody antykoncepcyjne

Nie ulega wątpliwości, że obecnie dostępne, najbardziej popularne metody antykoncepcyjne nie należą do wyjątkowo praktycznych, a dla wielu osób są one wręcz problematyczne. Czy istnieje szansa, że w niedalekiej przyszłości pojawi się możliwość stosowania skutecznej i całkowicie bezproblemowej formy antykoncepcyjnej? A może już są dostępne?

Korzystanie z obecnie dostępnych form antykoncepcji nie zawsze jest w 100% skuteczne, a w dodatku często sprawia problemy lub nie jest bezpieczne dla zdrowia. Korzystanie z prezerwatywy powoduje przerwanie gorących chwil partnerów. Antykoncepcja hormonalna wymaga pilnowania kalendarzyka, a ponadto wiele badań negatywnie odnosi się do ciągłego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w kontekście potencjalnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Jednak wszystko wskazuje na to, że kolejne lata przyniosą wiele możliwości bardziej wygodnych i skutecznych forma antykoncepcji. Już teraz mamy dostępne formy takie jak chociażby krążek nowej generacji diafragma. Czym różni się od tradycyjnego krążka? Diafragma do produkcji wykorzystuje specjalny materiał poliuretanowy. Materiał ten dostosowuje się do kształtu ciała kobiety, dzięki czemu jest nie tylko niezwykle wygodny, ale także skuteczny jako zabezpieczenie.

Nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem jest także coraz popularniejszy w krajach rozwiniętych implant antykoncepcyjny. Implant raz wprowadzony pod skórę kobiety pozwala na skuteczne antykoncepcyjne działanie nawet przez kilka lat. W przypadku chęci zaprzestania działania implantu, stosuje się chirurgiczne jego usunięcie. Jak więc widać metody form antykoncepcyjnych wciąż się rozwijają i wszystko wskazuje na to, że kolejne, może już najbliższe lata przyniosą całkiem nowe, wygodne i przede wszystkim skuteczne metody zabezpieczeń.

Implant antykoncepcyjny to rozwiązanie, dzięki któremu używanie jakichkolwiek innych form antykoncepcji stanie się całkowicie zbędne. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają skłonność do zapominania o codziennym łykaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jak wskazują wyniki badań, implanty antykoncepcyjne wykazują bardzo dużą skuteczność – szansa na zajście w ciąże podczas używania implantu wynosi 1 do 200. Skąd się bierze tak wysoka skuteczność implantów?

Implant antykoncepcyjny zawiera w swoim progestagen, który charakteryzuje się działaniem zatrzymującym owulację. Sam zabieg wszczepienia implantu jest całkowicie bezbolesny. Warto także dodać, że raz wszczepiony na ramieniu lub udzie, chroni przed niechcianą ciążą od 3 do 5 lat, w zależności od rodzaju wszczepu. Zarówno umieszczeniem implantu w ciele, jak i jego usunięciem powinien zajmować się wyłącznie lekarz. Choć implanty antykoncepcyjne zostały już kilka lat temu docenione przez mieszkanki zachodniej Europy, w Polsce wciąż stanowią nowość, która jest dostępna głównie w większych klinikach dużych miast. Koszt implantu to ok. 1000zł raz na 3 lub 5 lat. Jest więc to rozwiązanie niezwykle korzystne także od strony czysto ekonomicznej. Jednak osoby wybierające implanty, najczęściej podkreślają komfort w postaci braku konieczności codziennego pilnowania połykania tabletek antykoncepcyjnych.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments