Jak wybrać indywidualne ubezpieczenie na życie?

0
122
indywidualne ubezpieczenie na życie

Pośpiech nie jest najlepszym doradcą przy zakupie produktów finansowych i ubezpieczeniowych, zwłaszcza, jeśli obiektem naszego zainteresowania jest ubezpieczenie na życie. Na polskim rynku nie brakuje ciekawych ofert polis na życie, dlatego też nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem ubezpieczenia do swoich potrzeb i oczekiwań. Najważniejsze to najpierw określić swoje wymagania dotyczące indywidualnego ubezpieczenia, a następnie analizując kolejne oferty firm, wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszych wyobrażeń.

Cena nie jest najważniejsza

Błędem jest porównywanie i wybór ubezpieczenia na życie tylko pod kątem wysokości składki ubezpieczeniowej. Tanie ubezpieczenie niekoniecznie musi oznaczać dobrą polisę, spełniającą nasze oczekiwania. Cena oczywiście pozostanie ważnym argumentem branym pod uwagę przy ostatecznym wyborze, ale inne kwestie dotyczące ubezpieczenia na życie powinny być tutaj rozstrzygające.

Wysokość składki takiego ubezpieczenia uzależniona jest od:

  • wysokości sumy ubezpieczeniowej,
  • wieku osoby ubezpieczonej,
  • płci ubezpieczonego,
  • aktualnego stanu zdrowia klienta,
  • wykonywanego zawodu,
  • hobby – np. przy uprawianiu wyczynowo sportu istnieje większe ryzyko utraty zdrowia i życia,

Inne ważne czynniki wyboru polisy na życie

Istotnym czynnikiem, który powinien wpłynąć na wybór przez nas odpowiedniej polisy jest to, czy da się dopasować zakres ubezpieczenia do naszych potrzeb, np. poprzez wykupienie dodatkowych usług. W ten sposób można na przykład skomponować swoją idealną polisę ubezpieczenia na życie w Signal Iduna.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, koniecznie powinniśmy zorientować się również, jaki będzie dokładnie zakres ubezpieczenia. Mówiąc prościej: przed czym polisa ta będzie chronić i na jakie świadczenia będziemy mogli z niej liczyć. Dla ubezpieczających się istotna powinna być tu także kwestia wysokości sumy ubezpieczeniowej.

Na koniec, kiedy już jesteśmy blisko podjęcia decyzji zakupu ubezpieczenia na życie, powinniśmy jeszcze zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), jakie powinien nam przedstawić każdy ubezpieczyciel. Szczególną uwagę powinniśmy przy tym zwrócić na wszelkie wyłączenia odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej, tj. na sytuacje, w których odszkodowanie z ubezpieczenia na życie nam i naszym najbliższym może nie zostać wypłacone.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments