MaluchZwierzę i małe dziecko w domu - jak to pogodzić?

Zwierzę i małe dziecko w domu – jak to pogodzić?

Masz zwierzę domowe takie jak kot czy pies, a nie dawno urodziłaś dziecko. Obawiasz się sytuacji tych obojga w domu, ale nie chcesz wywozić zwierzaka do domu przyjaciółki czy rodziców. Chciałabyś pogodzić jakoś fakt tych domowników pod jednym dachem tak, aby żadne z nich nie ucierpiało, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać. Spieszymy z pomocą!

Musisz zastosować się do kilku prosty, ale szalenie ważnych zasad:
1. Dziecko nigdy nie może być bez opieki jeśli w pobliżu znajduje się zwierzak. Zawsze miej ograniczone zaufanie do kota czy psa bo nie jesteś w stanie przewidzieć jak zareaguje jak niemowlę zacznie płakać lub machać nóżkami.

2. Dobrze jeśli jeszcze przed narodzinami dziecka w Twoim domu będzie stało łóżeczko, wózek i inne przedmioty dla dziecka takie jak na przykład zabawki. Zwierzę będzie mogło się z nimi oswoić. Zdążysz je nauczyć, żeby nigdy nie bawiło się przytulankami Twojego niemowlaka i żeby nie wskakiwało do łóżeczka.

3. Zwierzę może być w domu kiedy jest dziecko pod dwoma, bardzo ważnymi warunkami. Musi być zdrowe i odrobaczone. Mimo tego jednak nigdy nie pozwalaj, aby Twój kot czy pies lizał dziecko.

4. Dbaj o czystość. Zasada niby oczywista, ale jeśli w domu ma się zarówno zwierzę jak i maleńkie dziecko to trzeba sprzątać o wiele częściej.

5. Naucz swojego zwierzaka, że nie może warczeć i szczekać na dziecko, ale pozwól mu obwąchać wszystkie jego rzeczy i jego samego. To pozwoli zwierzakowi oswoić się z nową sytuacją. Nie zaniedbuj go jednak, żeby nie zaczął być zazdrosny. Chodź z nim na spacery, głaszcz, ale obserwuj czy nie robi się agresywny jak bierzesz dziecko na ręce.

To może być naprawdę dobre rozwiązanie, żeby Twoje dziecko dorastało w towarzystwie psa czy kota. Nauczy się szacunku do zwierząt i opieki nad nimi. Dziecko zyskuje kompana do zabawy. Po za tym dzięki zwierzakowi Twój maluch będzie mógł nauczyć się też jak dbać o zwierzę czyli będzie zdawało sobie sprawę z ważności domowych obowiązków i odpowiedzialności.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x