Jak zaplanować wakacje z dziećmi?

0
126
wakacje z dzieckiem

W hotelu z dzieckiem

Obecnie standardy obowiązujące w miejscach wypoczynkowych tak w Europie, jaki i na całym świecie pozwalają spędzać urlop tak jak sobie wymarzymy. Jeśli chcemy spokojnie i bez zbędnego stresu wybrać się na wczasy powinniśmy wybrać sprawdzone i godne zaufania biuro podróży. Warto także zastanowić się, jakie rozwiązanie odnośnie wyżywienia będzie dobre dla całej rodziny. Najczęściej osoby, które wyjeżdżają z dziećmi decydują się na opcję All Inclusive, w której w wielu przypadkach dostępne są dla dzieci słodycze i napoje. Zanim podejmiemy decyzję dobrze byłoby wejść na odpowiednie forum i różnego rodzaju przewodniki po regionie, w który się udajemy. Jeśli zapoznamy się ze wszystkim co dotyczy miejsca pobytu możemy zorientować się czy w wybranym ośrodku wakacyjnym będzie bezpiecznie, ale także czy jest przystosowany dla dzieci. W Internecie możemy także znaleźć opinie ludzi, którzy wcześniej spędzali wakacje w hotelu, który sobie upatrzyliśmy (np. Zoover, Holidaycheck, TripAdvisor). W takiej sytuacji dobrze jest sprawdzić opinie internautów umieszczone przy publikacji oferty, a także na stronie głównej w zakładce opinie. Możemy również zapoznać się ze wskazówkami doradców wakacyjnych. Jeśli uzyskamy informacje z wielu pewnych źródeł może to zapobiec nieprzewidzianym sytuacjom, a także może zagwarantować, że wakacje będą udane.

Z dzieckiem na plaży

Przed wyborem hotelu dobre jest sprawdzić, jakie jest jego wyposażenie oraz jak wygląda okolica, w której jest umiejscowiony. Ci, którzy wybiorą wyjazd nad morzem powinni sprawdzić, jaka jest plaża. Najlepsza jest piaszczysta, na której jest miękki piasek i delikatnie opadającą do morza. Jeżeli przy hotelu jest plaża żwirowa lub kamienista, natomiast w wodzie można spotkać zwierzątka albo nieprzyjemne, kłujące rośliny (np. jeżowce, które można spotkać w Adriatyku), warto byłoby dla dziecka kupić sandałki, w których będzie mogło chodzić po kamieniach. Dobrze również wybrać hotel położony daleko od ruchliwych ulic czy centrum, które jest dość głośne. Przed wyjściem na plażę należy także pamiętać o tym, aby chronić dziecko przed promieniami słonecznymi, które w nadmiarze są szkodliwe. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w nakrycie głowy, parasol przeciwsłoneczny i krem z filtrem. Wybierając krem ochronny trzeba zwrócić uwagę na to, aby miał odpowiedni filtr. Dla dzieci najlepsze są te, które mają filtr 20, a po jakimś czasie można stosować również krem z filtrem 15.

Udogodnienia i rozrywka

Wiele miejsc oferuje animacje. Jest to specjalnie przygotowany przez specjalistów program rozrywkowy. Wykwalifikowani, młodzi animatorzy, których zatrudnia hotel organizują zabawy oraz gry grupowe, w których uczestniczą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dla dzieci organizowane dla dzieci to przede wszystkim zajęcia plastyczne, różne gry zespołowe, konkursy np.:budowanie zamków z piasku lub zręcznościowe. W hotelach 4 i 5 gwiazdkowych możemy spotkać mini kluby dla dzieci, w których nasze pociechy mogą bawić się zabawkami oraz na placach zabaw. Jeśli wyjeżdżamy z malutkimi dziećmi, które nie zainteresują się zabawami z animatorem, natomiast my chcemy mieć trochę czasu tylko dla siebie wówczas możemy poprosić o pomoc opiekunkę (bebysitting) – usługa taka przeważnie jest dodatkowo płatna. Często w pakietach rodzinnych możemy spotkać baseny z płytkim brodzikiem, w restauracji krzesełko dziecięce, pokoje gier czy menu dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Jeżeli wyjeżdżamy z aktywnym dzieckiem to warto dowiedzieć się czy jest szansa, aby uprawiało jakieś sporty wodne czy możliwość wypożyczania sprzętu sportowego. W wielu ofertach szczegółowo wyszczególnione jest jakie sporty są proponowane. Najczęściej rodziny wybierają pływanie na bananie, zabawy w Aquaparkach, rowery wodne czy plażowe zjeżdżalnie wodne.