Kartki elektroniczne – teraz tak wysyła się życzenia

0
129
kartki elektroniczne

Urodziny, imieniny czy inna okazja to bardzo ważny dzień dla naszych bliskich, szczególnie dla tych, którzy obchodzą swoją okazję osobiście. Poniekąd standardowym działaniem jest tutaj chęć złożenia życzeń. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu jedyną i standardową opcja było składanie życzeń za pomocą wysyłanych kartek pocztowych standardową pocztą. Jednak z czasem, gdy elektronika wkroczyła w nasze życie, także pamięć o naszych bliskich możemy pokazać w nowoczesne sposoby.

Tak było

Zanim w nasze życie wkroczyły nowe media, chcąc złożyć życzenia musieliśmy kupić kartki, wypełnić je oraz wysłać za pomocą poczty. Czasem zdarzało się, że w natłoku dużej ilości wysyłanych przesyłek (szczególnie w okresie Bożego Narodzenia), nasza kartka mogła zaginąć lub zostać dostarczona z dużym opóźnieniem. Na szczęście czasy te już minęły.

Komórka czy internet?

Kolejnym etapem było składanie życzeń za pomocą krótkich wiadomości tekstowych (tzw. sms-ów) jednak w początkowej fazie pojawienia się popularnych „komórek” nie było to zbyt tanie. Następnie mieliśmy możliwość wysyłanie graficznych wiadomości, tzw. MMS-ów. Opcja ta była o tyle ciekawa, że poza tekstem pozwalała na wysyłanie obrazka. To jednak dalej nie było rozwiązaniem optymalnym.

Internet i kartki elektroniczne

Dopiero wraz z nadejściem ery ogólnodostępnego internetu szerokopasmowego, osoby chcące złożyć życzenia swoim najbliższym mogą to zrobić w sposób w pełni multimedialny oraz co ważne darmowy.

Internet to kopalnia wiedzy na każdy temat, a w raz z jego coraz większą popularnością zaczęły powstawać serwisy poświęcone różnego rodzaju okazjom, takim jak imieniny, urodziny, Wielkanoc, Boże Narodzenie oraz wiele, wiele innych. Najlepsze z takich stron pozwalają wysyłać kartki elektroniczne, jak np. twojezyczenia.pl – serwis posiadający nie tylko bazę gotowych życzeń, ale także moduł wspomnianych kartek elektronicznych.

Być może w przyszłości nowe technologie wytyczą nowe trendy w opisywanej kwestii, jednak do dnia dzisiejszego jeśli chcemy pokazać komuś bliskiemu, że pamiętamy o nim, najlepiej skorzystać właśnie z różnych serwisów internetowych.

Jednak to nie technologia powinna mieć tutaj znaczenia, a bardziej nasza pamięć o bliskich i znajomych nam osobach. Być może wiele z młodszych osób bardziej doceniło by życzenia wysłane tradycyjną metodą, czyli pocztą? Czemu? Coraz mniej osób korzysta z tej metody i może właśnie tutaj jest pole do popisu aby być oryginalnym? Na powyższe pytania każdy musi sobie odpowiedzieć samemu.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments