Monitory oddechu dla dzieci

0
127
Monitory oddechu dla dzieci

Jaki monitor oddechu wybrać stacjonarny czy mobilny?

Czym się kierować, wybierając monitor oddechu? Przede wszystkim niezawodnością produktu, niskim wskaźnikiem fałszywych alarmów i funkcjonalnością urządzenia. Ale to nie wszystko- przekonują eksperci. Monitor oddechu powinien być w pełni dostosowany do rzeczywistych potrzeb rodziny. W czasie, gdy jedni rodzice decydują się modele pod materac, inni wybierają urządzenia przyczepiane do pieluszki.

Monitor stacjonarny

Stacjonarne monitory oddechu (np. monitor oddechu nowej generacji Babysense 5) dbają o bezpieczny sen maluszka wyłącznie w łóżeczku pociechy. Niezauważalnie dla dziecka liczą i monitorują jego ruchy oddechowe, dając rodzicom jasną, pełną i precyzyjną informację o kondycji snu niemowlęcia. Decydując się na model stacjonarny, warto wybrać ten najlepszy. Babysense 5 to jedyne dostępne na rynku urządzenie liczące ruchy oddechowe, które posiada certyfikat medyczny. Może być stosowany zarówno w domach, jak i placówkach medycznych. Jego wysoką jakość i skuteczność gwarantują testy kliniczne. Babysense 5 został zaprojektowany z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie najmłodszych- nie emituje żadnych fal, nie jest zaopatrzony w kable, nie stwarza zagrożenia zaplątania się dziecka w przewody. Dodatkowo jest bardzo prosty i wygodny w użyciu, a w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów- szybko reaguje, dając rodzicom czas na podjęcie działania.

Monitor przenośny

Przenośne monitory oddechu (np. Snuza) kontrolują ruchy noworodka i niemowlęcia zarówno w łóżeczku, jak i poza nim. Sprawdzają się zwłaszcza w tych domach, w których maluch często zmienia miejsce wypoczynku (np. jest przenoszony z łóżeczka do kołyski, wózka lub łóżka rodziców). Monitory mobilne są przyczepiane do pieluszki lub ubranka niemowlęcia, strzegąc jego zdrowia i bezpieczeństwa w każdym miejscu i o każdej porze. Snuza jest niezwykle precyzyjna- wykrywa nawet najmniejsze ruchy oddechowe. Niski wskaźnik fałszywych alarmów czy zaopatrzenie monitora w system pobudzania wibracjami dają maluchom i rodzicom gwarancję dokładnego monitoringu, nie wprowadzając nikogo w błąd. Jednocześnie Snuza jest niezwykle cenną skarbnicą wiedzy o tym, jak śpi dziecko. Informuje rodzica o rzeczywistym ryzyku (alarm włącza się po 20 sekundach bezdechu), rodzic jest też informowany o płytkim oddechu, małej liczbie ruchów oddechowych na minutę czy pojawiającej się często konieczności pobudzania malucha wibracjami.

Jaki monitor wybrać Snuza czy Babysense 5?

Oba monitory wyróżniają się ponadprzeciętną skutecznością i niskim wskaźnikiem fałszywych alarmów. Oba zostały zaprojektowane z dbałością o szczegóły i w trosce o komfort, zdrowie i bezpieczeństwo snu najmłodszych. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, funkcjonalność i troska o spokojny wypoczynek maluchów. O tym, który monitor wybrać, powinny decydować indywidualne predyspozycje i rzeczywiste potrzeby. Gdy dziecko ma jedno, stałe miejsce spania- sprawdzi się urządzenie stacjonarne. Monitory mobilne są niezastąpione, gdy maluch co rusz zasypia w innym miejscu.

O tym, co można zrobić, aby zapewnić niemowlętom bezpieczny sen i ograniczyć ryzyko wystąpienia Zespołu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej, informuje kampania społeczna Podaruj dziecku bezpieczny sen www.podarujdzieckubezpiecznysen.pl

Więcej informacji o monitorach oddechu rodzice znajdą na:

Snuza:  www.snuza.pl

Babysense 5:   www.babysense-polska.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments