W ramach cyklu SEANS Z MALUSZKIEM Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza rodziców wraz z dziećmi do Kina Sfinks na dopołudniowe projekcje dobrych filmów, gwarantując szczególnie dobrany repertuar (kino o wysokich walorach zdjęciowych i muzycznych, bez scen przemocy), zaplecze organizacyjne przyjazne rodzicom (przewijak dla najmłodszych, bezpieczne miejsce na wózki oraz możliwość pozostawienia dzieci w wieku 1.5 – 4 lat pod opieką w pomieszczeniach obok kina), a także przyjemny półmrok na sali kinowej i ściszony dźwięk dla tych rodziców, którzy zechcą oglądnąć film w towarzystwie swojej pociechy.
Spotkania odbywają się w Kinie Sfinks dwa razy w miesiącu, w godzinach dopołudniowych.
W marcu zapraszamy na projekcje filmów:
Rzeź – 7 marca, godz. 11.30
Moja Łódź Podwodna – 21 marca, godz. 11.30
Rzeź (80′), komediodramat, Francja/Niemcy 2011, reż. Roman Polański wyst: Jodie Foster, Kate Winslet, John C. Reilly, Christoph Waltz
Bohaterami zrealizowanej przez Romana Polańskiego błyskotliwej ekranizacji sztuki „Bóg mordu” są dwie nowojorskie pary: Alan i Nancy oraz Michael i Penelope. Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W… tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Nic zatem dziwnego, że wytrawni przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone…
Moja łódź podwodna (97′) komediodramat, USA / Wielka Brytania 2012, reż. Richard Ayoade wyst: Noah Taylor, Craig Roberts, Sally Hawkins, Yasmin Paige
Pamiętacie świat sprzed „Harry’ego Pottera” i „Zmierzchu”? Jeżeli tak, z pewnością polubicie Oliviera Tate’a. Ten chłopak nie pasowałby do naszych czasów – nie potrafi czarować, nie jest też wampirem. Mieszka w nudnym miasteczku, w którym nic się nie dzieje. Nie ma przyjaciół, a dziewczyna, w której się zakochał, woli innego. Jednak Oliver Tate nie jest zwykłym przeciętniakiem, bo posiada niezwykły dar. Patrzy na siebie i swoje życie jakby był bohaterem filmu, przez co nawet najdrobniejsze wydarzenia urastają w jego wyobraźni do przygód godnych superprodukcji, ba, może nawet wielu filmów, które mogliby wyreżyserować Jean-Luc Godard i Steven Spielberg… w duecie.
Kino Studyjne Sfinks os. Górali 5