Łódź: Dzień dziecka z Teatrem Arlekin – Konkurs!

0
93

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania mamy pięć dwuosobowych zaproszeń na finał akcji Niedziela z Arlekinem, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2012 .

Finał akcji Niedziela z Arlekinem 2012 będzie obchodzony wyjątkowo hucznie, gdyż  zbiega się on z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z tej okazji Teatr Arlekin zaprasza do przepięknie wyremontowanego pałacu Domu Towarzystwa Kredytowego ( Pomorska 21) na podwójne świętowanie.

Przed wejściem do pałacu, wszystkich przybyłych gości przywitają teatralne Arlekiny i przebudzona po zimowym śnie smoczyca Niunia.

Ukoronowaniem tegorocznej edycji Niedzieli z Arlekinem będzie wystawa wyróżnionych prac plastycznych dzieci, które brały udział w specjalnych warsztatach artystycznych. Spośród laureatów zostanie wyłonionych i nagrodzonych trzech twórców najciekawszych dzieł. Punktualnie o godzinie 12:00 w  bogato zdobionej sali balowej uczestnicy wydarzenia będą świadkami wręczania nagród i dyplomów małym artystom.

Po oficjalnych uroczystościach, w sali bankietowej będzie można obejrzeć klasyczny spektakl „Czerwony Kapturek” w nowej, zabawnej i zaskakującej interpretacji. Scenografia wykonana została według projektów Jana Zielińskiego (znanego plastyka łódzkiego). Aktorzy posługują się licznymi rekwizytami i instrumentami perkusyjnymi,  świetnie nawiązują kontakt z widzami. Całość dopełnia dowcipna muzyka ilustracyjna i liczne, równie żartobliwe piosenki.

Po spektaklu, w mrocznych, pełnych tajemnic wnętrzach galerii znajdującej się piwnicach Domu Towarzystwa Kredytowego, będzie można podziwiać dzieła plastyczne małych twórców.

Na parterze powstanie teatralno-plastyczne targowisko różności. Aktorzy zdradzą sekret ożywiania lalek teatralnych. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił jako aktor-animator lalką.

Za pomocą  niezwykłych przedmiotów teatralnych i kolorowych farb będzie można  przeobrazić się w dowolną postać z bajkowej krainy. Uczestnicy poznają także proste techniki origami za pomocą, których wspólnie stworzą ogromne trójwymiarowe czapki arlekinowe z papieru.

Konkurs!

Mamy do rozdania pięć dwuosobowych zaproszeń na  finał akcji Niedziela z Arlekinem, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2012. Aby wygrać zaproszenia należy przysłać na adres redakcji Portalu: redakcja@mamajakty.pl odpowiedź na pytanie: Według czyjego projektu została wykonana scenografia do spektaklu „Czerwony Kapturek”, który będzie można obejrzeć podczas Dnia Dziecka z Arlekinem?  Prosimy o dołączenie do odpowiedzi Waszego imienia i nazwiska.

W temacie e-maila wpiszcie „Dzień dziecka z Arlekinem”. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 30 maja 2012 roku.
Laureaci konkursu otrzymają od nas e-mailem specjalne zaproszenie, które należy wydrukować (nie koniecznie w kolorze) i okazać przy wejściu. Przy wejściu będzie trzeba podać także swoje imię i nazwisko.

Rozwiązanie konkursu

Lista laureatów konkursu:

Małgorzata Sawicka-Wieczorek

Joanna Nowak

Marta Pietrzyk

Anna Janik-Cieśla

Łukasz Pietrzak

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments