Łódź: Tymoteusz wśród ptaków – Babie Lato w Muzeum Włókiennictwa

0
93

Z okazji Babiego Lata Teatr Lalek Arlekin zaprasza na otwartą próbę spektaklu  Tymoteusz wśród ptaków, która odbędzie się 21 września o godzinie 14:00 (aktualna siedziba teatru ul. Piotrkowska 282a), a po przedstawieniu na spotkanie z aktorami. Jest to niezwykła okazja przyjrzenia się z bliska lalką występującym na scenie, a także sprawdzenia czy łatwo się nimi animuje. Ponadto aktorzy bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z warsztatem ich pracy.

WSTĘP NA PRÓBĘ JEST BEZPŁATNY! POTRZEBNE JEST ZAPROSZENIE (ilość miejsc ograniczona), KTÓRE MOŻNA ODEBRAĆ OD PONIEDZIAŁKU 16 września DO PIĄTKU 20 września W GODZINACH 9:00 – 14:00 W KASIE TEATRU.


„Tymoteusz wśród ptaków”
to jedna z sześciu sztuk napisanych przez Jana Wilkowskiego dla najmłodszych dzieci, których bohaterem jest miś Tymoteusz. Mieszka on w lesie razem z tatą. Tymoteusz jest wesołym, upartym, troszkę lekkomyślny misiem, który ma zwariowane pomysły. Podobnie jak dzieci ma kłopoty z dorosłymi i otaczającym go światem.

Pewnego dnia znajduje podrzucone kukułcze jajo i postanawia je sam wysiedzieć wbrew mieszkańcom lasu, którzy próbują go zniechęcić za wszelką cenę. Wysiadywanie jajka to niezwykle trudne zadanie dla misia, ale Tymoteusz stara się jak najlepiej wywiązać z przyjętego obowiązku. Co się wykluło z jajka? Przekonacie się przychodząc na spektakl.

„Tymoteusz wśród ptaków” to humorystyczna, pełna zabawnych sytuacji opowieść, która uczy dzieci tolerancji i otwarcia na innych.  

Scenariusz: Jan Wilkowski

Reżyseria: Stanisław Ochmański

Scenografia: Joanna Hrk

Muzyka: Michał Makulski

Obsada: Agata Butwiłowska, Małgorzata Wolańska, Karolina Zajdel, Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Jerzy Dowgiałło

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments