Łódź: Wóz metafizyczny Teatru Lalki i Aktora Pinokio podczas Letniego Festiwalu Sztuki

0
97

Każdy z nas marzy o odrobinie cienia w ciepłe i upalne dni. Dlatego latem Teatr Lalki i Aktora Pinokio zaprasza wszystkich do cienia, a w zasadzie do teatru cieni! W trzy wakacyjne niedziele Teatr Pinokio pojawi się w Parku Julianowskim z Wozem Metafizycznym i ogromną dawką teatralnego cienia.

Spotkania odbędą się w dniach: 22 i 29 lipca oraz 5 sierpnia 2012 r. o godzinie 11.00 w Parku im. Adama Mickiewicza w Łodzi ( Park Julianowski).

„Latem zapraszamy do cienia” to minispektakle zrealizowane w technice teatru cieni, w sposób metaforyczny odwołujące się do dziecięcej wyobraźni. Zostaną one zaprezentowane w teatrowozie – scenie objazdowej, będącej jedną z ważniejszych atrakcji Teatru Pinokio.

Letni Festiwal Sztuki to wspólna nazwa dla szeregu inicjatyw kulturalnych, które w okresie wakacji odbywają się w Łodzi. Większość wydarzeń odbywa się w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, m. in. w parkach, na płycie Rynku Staromiejskiego.

Na program Festiwalu składają się różnorodne wydarzenia dedykowane rozmaitym grupom odbiorców: dla rodzin – pikniki; dla melomanów – koncerty oraz warsztaty muzyczne; ponadto – niezwykle popularne plenerowe pokazy filmów. Celem tych wszystkich działań jest uatrakcyjnienie łodzianom letnich miesięcy spędzanych w naszym mieście.

Dzięki różnorodnym formom, przyjaznym i ciekawym lokalizacjom oraz bezpłatnemu, lub płatnemu jedynie symbolicznie, wstępowi na wydarzenia Letni Festiwal Sztuki staje się imprezą dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta.

www.teatrpinokio.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments