Warszawa: Ciąża, poród i przygotowanie do macierzyństwa. Cykl bezpłatnych szkoleń Akademii Mamapyta.pl

0
88

Akademia MamaPyta.pl rozpoczyna cykl bezpłatnych spotkań dla kobiet w ciąży i młodych mam. Spotkania, jakie odbędą się w największych polskich miastach, poprowadzą specjaliści z długoletnią praktyką, a zarazem świeżym spojrzeniem na pytania z zakresu – od ciąży do opieki nad noworodkami. Poród rodzinny czy domowy, nowe standardy okołoporodowe, karmienie piersią, woda i suplementy w diecie przyszłej i karmiącej mamy, szczepienia, czy masaż noworodka – to tylko niektóre z nich.

W programie każdego spotkania organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji. Uczestniczki będą mogły wziąć udział w pokazie wiązania chust oraz brafitingu, czyli na co należy zwrócić uwagę przy doborze staników dla karmiących mam i kobiet w ciąży tak by bielizna nie stała się powodem powstawania zastojów mleka w piersiach.

 

Akademia startuje 23 sierpnia br. w Warszawie (tu znajdziesz szczegółowy harmonogram http://mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje-nowe), następnie odwiedzimy Poznań (18 września) i Gdańsk (18 października). We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 23 listopada, a tegoroczny cykl zamyka spotkanie w Krakowie – 13 grudnia.

 

– Akademia MamaPyta.pl zrodziła się wraz z przyjściem na świat mojego syna. Jako młoda mama chciałam spędzać z nim jak najwięcej czasu, a jednocześnie rozwijać się zawodowo – mówi założycielka Akademii Małgorzata Orłowska. Będąc w ciąży próbowałam okiełznać wszelkie dostępne informacje dotyczące tego, co w ciąży jest ważne, na co zwracać uwagę, czym się nie przejmować, jak przygotować się do porodu, by była to wielka i bezpieczna przygoda zarówno dla mnie, jako matki, jak i mojego dziecka. Natrafiłam na ogrom informacji, szczególnie w Internecie, które często straszyły. Celem organizowanych przez nas spotkań jest informowanie, a nie straszenie. To również okazja do spotkania się z osobami, które są w takiej samej sytuacji, które przeżywają podobne emocje, mają podobne doświadczenia.  

 

Akademia MamaPyta.pl współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem DOULA w Polsce, Fundacją Bank Mleka Kobiecego, Fundacją Wcześniak Rodzice – Rodzicom, Stowarzyszeniem Dobrze Urodzeni, Fundacją Mleko Mamy. Patronat nad cyklem spotkań objął Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Partnerem cyklu Akademia MamaPyta.pl jest Żywiec Zdrój, producent Tranu Norweskiego Moller’s, LaciBios femina oraz Grupa BGK.

 Aby wziąć udział w spotkaniach, należy zarejestrować się na stronie www.mamapyta.pl.

Wśród uczestniczek poszczególnych spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments