Łódź: Wyłącz światło – włącz eko-myślenie z IKEA Łódź

0
115

W sobotę, 31 marca o godz. 20.30 zgasną światła w IKEA Łódź i choć sklep pogrąży się ciemności, dla wielu osób może być to okazja, by doznać prawdziwego olśnienia. W jaki sposób? Brak światła w IKEA Łódź to część ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi WWF, która zwraca uwagę na problem odpowiedzialności ekologicznej. To znakomita okazja by przełączyć myślenie na zielone i zastanowić się nad tym, co jeszcze możemy zrobić dla niebieskiej planety.

Godzina Dla Ziemi WWF to globalna akcja promująca postawy ekologiczne na świecie. Gest zgaszenia świateł między 20.30 a 21.30 ma skłonić użytkowników energii elektrycznej do krótkiej refleksji na temat tego, jak dbać o planetę każdego dnia i o każdej porze. IKEA Łódź po raz kolejny aktywnie uczestniczy w akcji. Na całym jej terenie zgasną banery, reklamy, oświetlenie punktowe niektórych produktów oraz logo. Ze względu na bezpieczeństwo klientów niezbędna część oświetlenia działać będzie bez zmian.

– Chcemy, aby Godzina dla Ziemi WWF stała się pretekstem do zmiany swoich nawyków i przełączenie swojego myślenia na bardziej zielone. Na co dzień inspirujemy do dbania o środowisko. Podkreślamy jak ważne jest zrównoważone życie w domu i że nie wymaga ono wysiłku czy wkładu finansowego. Małe zmiany w nas samych przynoszą wielkie korzyści dla środowiska. Przykładem mogą być świetlówki energooszczędne, które są alternatywą dla tradycyjnych żarówek. Świecą 10 razy dłużej, a zużycie energii jest o 80% mniejsze – przekonuje Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.

Może warto przy okazji wydarzenia zadać sobie kilka prostych pytań: czy muszę za każdym razem na zakupach sięgać po torebkę foliową? Czy mogę czasem wziąć prysznic zamiast kąpieli, zmienić żarówki na energooszczędne, na wiosnę przesiąść się na rower? Drobne gesty wykonywane codziennie przeradzają się w nawyki mające realny wpływ na jakość życia wszystkich mieszkańców Ziemi.

Więcej informacji na temat ekologii w najnowszym Raporcie zrównoważonego rozwoju IKEA, 2011:

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/about_ikea/facts_and_figures/sustainability_report/sustainability_report_2011.html

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments