Lublin: Akademia MamaPyta.pl po raz kolejny rusza w Polskę!

0
98

Jesteś w ciąży lub rozpoczynasz przygodę z macierzyństwem, a wciąż nurtuje Cię wiele pytań dotyczących okresu ciąży i połogu – weź udział w bezpłatnych konferencjach Akademii MamaPyta.pl. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2013 w Lublinie.

Pytania, które pojawiają się podczas ciąży i połogu zazwyczaj zostają bez jednoznacznej odpowiedzi. Lekarze, rodzina oraz Internet często dostarczają sprzecznych wskazówek. Stąd też powstał pomysł stworzenia Akademii MamaPyta.pl, spotkań, podczas których swoją wiedzę można skonfrontować z doświadczeniem specjalistów.

W zeszłorocznych spotkaniach Akademii MamaPyta.pl wzięło udział ponad 700 osób. Akademia odwiedziła Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Kraków. Konferencje Akademii MamaPyta.pl miały wysoki poziom merytoryczny, co w dużym stopniu odróżnia je od innych tego typu spotkań dla przyszłych mam.

Spotkania w ramach cyklu Akademia MamaPyta.pl gromadziły w każdym mieście rzeszę kobiet spodziewających się dziecka i młodych mam. I nic dziwnego! Akademia prowadzona była w swobodnej i komfortowej dla mam i dzieci atmosferze. Atutem był dobór tematów pod kątem najbardziej interesujących kobiety w ciąży – mówi dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Poza wykładami, po których następowała żywa dyskusja, urozmaiceniem były też warsztaty. Możliwość udziału w konferencjach w ramach cyklu MamaPyta.pl zaowocowała wartościowymi kontaktami z mamami zainteresowanymi karmieniem piersią i ideą banku mleka kobiecego. Jestem przekonana że zapoznanie się z wieloma tematami w czasie ciąży pozwala uniknąć niepokojów i problemów w pierwszych dniach po porodzie – dodaje Wesołowska.

Tematy, które były szczególnie omawiane podczas spotkań to poród i przygotowanie do niego, karmienie piersią, znaczenie wody w diecie przyszłej i karmiącej mamy, a także wpływ karmienia piersią na życie noworodka i jego mamy oraz suplementacja podczas ciąży i karmienia piersią. Każda uczestniczka miała możliwość wzięcia udziału w pokazie masażu Shantala niemowląt, spróbować wiązania chust oraz dzięki udziałowi braffiterek dopasować odpowiedni rozmiar stanika.
Z Akademią MamaPyta.pl miałam okazję odwiedzić kilka polskich miast i spotkać się z rodzicami oczekującymi dziecka i tymi, którzy już je mają. To niesamowite, że każde spotkanie miało swoją niepowtarzalną atmosferę, na każdym padały inne pytania, rodzice przestawiali różne potrzeby – mówi Małgorzata Borecka, doula, prezes Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Bardzo się cieszę, że Stowarzyszenie DOULA w Polsce mogło być częścią tego projektu, pomagając zdobywać informacje świadomym rodzicom. Mam nadzieję – do zobaczenia w następnej edycji!

Drugą edycję konferencji Akademii MamaPyta.pl rozpocznie spotkanie 31 stycznia br. w Lublinie. Kalendarium kolejnych spotkań: Łódź – 21 lutego, Toruń – 21 marca, Katowice – 25 kwietnia, Poznań – 23 maja, Wrocław – 13 czerwca, Warszawa – 26 września, Gdańsk – 24 października, Kraków – 28 listopada.


Organizatorzy zaplanowali ważną dla przyszłych i młodych mam tematykę. – Również i w tym roku będziemy mówić o przygotowaniu do porodu, o tym, jakie prawa ma pacjentka, czego może się spodziewać podczas porodu, jaką osobę towarzyszącą wybrać, o zaufaniu do siebie i swojego ciała – mówi Małgorzata Burda, założycielka Akademii MamaPyta.pl. – Poruszymy również temat pobierania komórek macierzystych z krwi pępowinowej oraz szczepień noworodków i niemowląt.

Podczas tegorocznych konferencji Akademii MamaPyta.pl będzie mowa m.in. o znaczeniu karmienia piersią, odżywianiu podczas ciąży i w czasie karmienia piersią, o tym jak postępować z noworodkiem po powrocie ze szpitala do domu, o tym jak wybrać i o co pytać położną środowiskową, a także o tym dlaczego należy badać słuch u noworodków, o badaniach przesiewowych- czyli audiologia u noworodków. – Na spotkania Akademii MamaPyta.pl zapraszamy ekspertów z danego miasta, tak, aby w razie potrzeby, każda uczestniczka mogła się z nimi kontaktować – dodaje Małgorzata Burda.Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie www.mamapyta.pl. Wśród uczestniczek spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez partnerów Akademii.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na www.mamapyta.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/mamapyta

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments