Warszawa: Meridy wyczarowane Finał konkursu już w sobotę w Cinema City Arkadia!

0
99

Konkurs „Wyczaruj Meridę” rozstrzygnięty! Cinema City Arkadia zaprasza na wielki finał już w sobotę 15 września od godz. 16.00 do 18.00. Gościem specjalnym będzie Cezary Zamana – jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych ostatnich dekad – który wręczy rowery Merida zwycięzcom konkursu „Wyczaruj Meridę”. To nie koniec atrakcji! Na najmłodszych czekać będą liczne gry i zabawy oraz spotkanie ze strażnikami miejskimi! Przyjdź do Cinema City i poznaj magiczny świat Meridy!

Już 15 września w godzinach 16:00 – 18:00 Cinema City Arkadia opanuje wielkie rowerowe szaleństwo z Meridą. Cezary Zamana – zwycięzca Tour de Pologne – będzie zachęcał najmłodszych do jazdy na rowerze oraz opowie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W promowaniu bezkolizyjnego stylu jazdy wspierać go będą warszawscy strażnicy miejscy. Ponadto, dzieci będą mogły sprawdzić wiedzę na temat znaków drogowych, spróbować swoich sił na trasie rowerowej, zagrać w wyścig na kapsle, pomalować buzie oraz wziąć udział w wielu zabawach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

„Przejechałem na rowerze 700 tysięcy kilometrów. Uczestniczyłem w ponad 2 tysiącach wyścigów na całym świecie. Moim marzeniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy dla spopularyzowania jazdy na rowerze. Rozwój kolarstwa, jako dyscypliny, leży mi oczywiście na sercu, jednak moim głównym zadaniem jest promocja bezpiecznej jazdy rowerem. Chcę zachęcić wszystkich do korzystania z tego środka komunikacji. Pragnę pokazać, jak fantastycznie i zdrowo można spędzić wolny czas na dwóch kółkach. Miałem okazję obserwować, jak to wygląda w Belgii i Holandii. Nawet w Stanach Zjednoczonych, kraju wyjątkowo zmotoryzowanym, ludzie wsiadają na rowery częściej niż w Polsce. Chcę, by to się zmieniło” – mówi Cezary Zamana.

Finał konkursu „Wyczaruj Meridę” to oczywiście uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom – wspaniałych rowerów Merida.

Rower – który można było wygrać – świetnie nadaje się do tego, żeby wystartować na nim w maratonie rowerowym – uważa Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, obecnie organizator Merida Mazovia MTB Marathon, jednego z największych maratonów MTB w Polsce. – Podczas cyklu wyścigów dzieci mogą przejechać dobrze przygotowaną trasę na dystansie hobby, który ma od 6 do 12 kilometrów – dodaje Zamana. – Popularność maratonów rowerowych wśród rodziców startujących z dziećmi rośnie, ale wciąż za mało. Każda akcja promująca rowery i jazdę na nich może przynieść efekt w większej liczbie młodych rowerzystów, także tych startujących w maratonach rowerowych– uważa Zamana.

Rowerowe szaleństwo w Cinema City Arkadia już 15 września, w godzinach 16:00 – 18:00. Przyjdź koniecznie i odkryj rowerową pasję z Cinema City!

Sponsorem rowerów w zaczarowanym konkursie Cinema City jest Merida Polska (www.rowerymerida.pl) – dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments