Poznań: Ciąża, poród i przygotowanie do macierzyństwa. Akademia MamaPyta.pl w Poznaniu!

0
79

Poród rodzinny czy domowy, nowe standardy okołoporodowe, karmienie piersią, woda i suplementy w diecie przyszłej i karmiącej mamy, masaż noworodka – to tylko niektóre z tematów jakie nurtują kobiety w ciąży i na początku macierzyństwa. Odpowiedzi na te pytania znajdą 18 września uczestnicy najbliższej odsłony Akademii Mamapyta.pl.

Projekt Akademia Mamapyta.pl to cyklu bezpłatnych spotkań dla kobiet w ciąży i młodych mam, który już w najbliższy poniedziałek zawita do Poznania. Wydarzenie poprowadzą specjaliści z długoletnią praktyką, a zarazem świeżym spojrzeniem na pytania z zakresu – od ciąży do opieki nad noworodkami. W programie Akademii organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji. Uczestniczki będą mogły wziąć udział w pokazie wiązania chust oraz bra-fitingu, czyli na co należy zwrócić uwagę przy doborze staników dla karmiących mam i kobiet w ciąży tak by bielizna nie stała się powodem powstawania zastojów mleka w piersiach.

Najbliższe spotkanie Akademii odbędzie się 18 września br. w Poznaniu w Sali DELTA, budynku DELTA (ul. Towarowa 35) w godzinach od 12.00 do 15.30 (tu znajdziesz szczegółowy harmonogram). Następnie odwiedzimy Gdańsk (18 października) i Wrocław (23 listopada), a tegoroczny cykl zamyka spotkanie w Krakowie – 13 grudnia. Swoją inaugurację Akademia miała 23 sierpnia br. w Warszawie.

– Akademia MamaPyta.pl zrodziła się wraz z przyjściem na świat mojego syna. Jako młoda mama chciałam spędzać z nim jak najwięcej czasu, a jednocześnie rozwijać się zawodowo – mówi założycielka Akademii Małgorzata Burda – Orłowska. Będąc w ciąży próbowałam okiełznać wszelkie dostępne informacje dotyczące tego, co w ciąży jest ważne, na co zwracać uwagę, czym się nie przejmować, jak przygotować się do porodu, by była to wielka i bezpieczna przygoda zarówno dla mnie, jako matki, jak i mojego dziecka. Natrafiłam na ogrom informacji, szczególnie w Internecie, które często straszyły. Celem organizowanych przez nas spotkań jest informowanie, a nie straszenie. To również okazja do spotkania się z osobami, które są w takiej samej sytuacji, które przeżywają podobne emocje, mają podobne doświadczenia. 

Szczegółowy program spotkania:

  • ABC porodu (ogólnie o porodzie cesarskie cięcie, poród domowy, wertykalne pozycje porodowe) – Dorota Postaremczak, położna
  • Poród rodzinny, rodzić z doulą? – Marta Plucińska – doula, Stow. DOULA w Polsce
  • Znaczenie kwasów omega-3 dla zdrowia dziecka i mamy
  • Karmienie piersią – Agnieszka Kamińska – Nowak, położna
  • Mleko mama to więcej niż pokarm – dr. n biol Aleksandra Wesołowska, Prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego
  • Woda w diecie przyszłej i karmiącej mamy – dr inż. Katarzyna Okręglicka

W programie spotkania również:

  • pokaz wiązania chust – Anna Furmaniuk, Szkoła Noszenia Tulipanna
  • pokaz masażu niemowląt – Małgorzata Konieczny, dyplomowana Instruktorka Polskiej Szkoły Masażu Shantala
  • bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? – warsztat dopasowania staników

Akademia MamaPyta.pl współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem DOULA w Polsce, Fundacją Bank Mleka Kobiecego, Fundacją Wcześniak Rodzice – Rodzicom, Stowarzyszeniem Dobrze Urodzeni, Fundacją Mleko Mamy. Patronat nad cyklem spotkań objął Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Partnerem poznańskiego spotkania Akademia MamaPyta.pl jest Żywiec Zdrój, Medela Polska, producent Tranu Norweskiego Moller’s oraz Sequoia.

Aby wziąć udział w spotkaniach, należy zarejestrować się na stronie www.mamapyta.pl. Wśród uczestniczek poszczególnych spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na www.mamapyta.pl
Znajdź nas na facebooku: www.facebook.com/mamapyta

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments