Majowe nowości od Wydawnictwa Tako

0
108
Wydawnictwo Tako

W maju ukazały się nakładem Wydawnictwa Tako dwie nowości książkowe dla najmłodszych czytelników: „Drzewa po drodze” oraz  „Dziad z workiem”.

„Drzewa po drodze”

Pewnego razu Karim oddala się od mamy i gubi na sawannie. Nie zna drogi powrotnej, płacze…Motyw zagubionego dziecka, któremu grożą niebezpieczeństwa w nieznanym świecie, z dala od rodziców, jest znany literaturze dziecięcej. „Drzewa po drodze” zaskakują, okazuje się bowiem, że Karim trafia na terytorium bezpieczne i przyjazne. Potężna i piękna matka natura dba o niego jak o jedno ze swoich dzieci.
Czerwone drzewo dało mi siłę,

palma napoiła mnie,

mangowiec mnie nakarmił,
a baobab poczęstował mnie małpim chlebkiem…

 

Mały bohater odbiera ważną lekcję życia. Pojmuje, że sam jest częścią natury, elementem harmonijnej całości, w której – jak w wielkiej rodzinie – wszyscy powinni dbać o wszystkich: „Gdy będę duży, zostanę strażnikiem drzew!”

Régine Raymond-García postanowiła napisać tę książkę po powrocie z podróży do Burkina Faso: „Jej mieszkańcy zafascynowali mnie radością życia na przekór trudnościom oraz inteligentnym korzystaniem ze środowiska naturalnego”.

 

drzewatekst Régine Raymond-García

ilustracje Vanina Starkoff
przekład Beata Haniec

ISBN 978-83-62737-18-5
liczba stron 32
oprawa twarda
format 25 × 23 cm

„Dziad z workiem”

Zawód dziada z workiem nie jest dziś taki łatwy jak kiedyś. Jego niechlujny wygląd i ponura mina nie wystarczą już, żeby przestraszyć niegrzeczne dzieci. A co gorsza, te dzieci są zbyt chude, żeby je zjeść!

dziad

tekst Enric Lluch

ilustracje Miguel Ángel Díez
przekład Karolina Jaszecka
seria Skrzynka potworów, t. 3

ISBN 978-83-62737-24-6
liczba stron 32
oprawa miękka
format 17 × 22,5 cm
cena 22,90 zł

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments