Mikołajki z Klubem Kopernika

0
309

Mamy dla Ciebie prezent – uchylamy drzwi do Klubu Kopernika! Zajrzyj do nas 5 i 6 grudnia i weź udział specjalnych atrakcjach. Wstęp wolny.

W oparach absurdu
Błyskawiczny lot w kosmos, pociski z ziemniaków, gra w ciepło i zimno? Te i inne nieintuicyjne i zaskakujące doświadczenia zapewnia naukowy pokaz kabaretowy. Jak potoczy się akcja? To zależy od Ciebie. 
5 grudnia, godz. 11.00, 12.30, 14.00, 15.30. UWAGA! – na ten pokaz obowiązują wejściówki, które będą do pobrania w kasach Centrum Nauki Kopernik. Szczegóły:
http://www.kopernik.org.pl/klubkopernika/
 
Muzyka
Zagraj z nami! Podczas pokazu naukowego sprawdzimy, jak powstają dźwięki, czym jest muzyka dla fizyka, a czym dla artysty. Przetestujemy zmysły związane z dźwiękiem: mowę i słuch. Na koniec wszyscy utworzymy orkiestrę i wspólnie odegramy melodię!
6 grudnia, godz. 10.30, 11.30, 12.30

Mikołajkowe warsztaty
Specjalne, świąteczne atrakcje przygotowały laboratoria Kopernika. To unikatowa możliwość samodzielnego wykonania oryginalnych, naukowych prezentów – dla siebie i najbliższych.
6 grudnia, godz. 10.00 – 14.00


Świecąca choinka
Dioda, bateria i …dobry pomysł. Z przygotowanych elementów wykonasz nietypowe, świecące kartki świąteczne. Przy okazji nauczysz się tworzyć proste obwody elektryczne i poznasz właściwości poszczególnych ich komponentów.


Chemiczne bibeloty
Kolczyki z probówkami? Przypinki z atomami? Cząsteczki na szyi? Dzięki bogactwu chemii i drukarce 3D stworzysz oryginalną biżuterię.


Ciepłe rysunki
Specjalna tablica i kamera termowizyjna wystarczą, by narysować tajemnicze obrazy. Zobaczysz je dopiero na monitorze. Tak powstają rysunki termiczne.


Owocowa muzyka
Wystarczy dotknąć jabłko lub banana, by usłyszeć dźwięk. Czy uda Ci się zagrać świąteczną piosenkę? Koniecznie trzeba spróbować.

Karta Klubu Kopernika
Myślisz nad oryginalnym prezentem? Zaproś Małego Odkrywcę do świata naukowych przeżyć! Karta Klubu Kopernika to nie tylko możliwość odwiedzania Centrum bez żadnych ograniczeń, ale także jeszcze więcej atrakcji podobnych do tych Mikołajkowych.

Zapraszamy:

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa  

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments