Mikołajkowy bal dla dzieci i Magiczna Poczta Świętego Mikołaja

0
451

Mikołajki to dla dzieci szczególny czas! W tym roku Concordia zaprasza wszystkich najmłodszych do wspólnej, mikołajkowej zabawy. Podczas Rodzinnej Niedzieli dzieci wraz z opiekunami zaprojektują i wykonają razem wyjątkowe, świąteczne ozdoby. Będą mogły też uczestniczyć w wyjątkowym, mikołajkowym balu, gdzie razem stworzą drużynę Magicznej Poczty Świętego Mikołaja. W towarzystwie wyjątkowych dekoracji i prawdziwych aktorów najmłodsi uporają się z problemami, na jakie w tym roku napotkał Święty Mikołaj…

Mikołajkowa Rodzinna Niedziela
Data: 6.12.2015
Wiek: bez ograniczeń
Godz. 13.00-15.30
Koszt: 10zł i 15zł

Dzieci uwielbiają przedświąteczny czas, kiedy wspólnie z rodzicami przygotowują gwiazdkowe ozdoby. W tym roku zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych inspiracją do działania mogą stać się mikołajkowe warsztaty. Concordia zaprasza na spotkanie podczas którego dzieci wraz z animatorkami i projektantkami będą tworzyć mikołajkowo – świąteczne ozdoby. Będą je robić z papieru, włóczki, tkanin, patyków, drewna, kaszy gryczanej, wstążek i brokatu, słowem – z wszystkiego, co będzie pod ręką! Oczywiście każdy mały projektant będzie mógł zabrać do domu swoje prace. Dzieci zrobią też wspólnie tradycyjny, dłuuugi łańcuch na choinkę i stoczą najprawdziwszą bitwę na papierowe śnieżki.

Concordię w Mikołajki odwiedzi także Wydawnictwo Zakamarki, które podsunie mnóstwo pomysłów na książkowe podarki pod choinkę.

Ważną częścią mikołajkowego spotkania będzie wyczekiwane przez najmłodszych ogłoszenie wyników konkursu na projekt karty kredytowej, który zostanie wdrożony produkcji. Wpłynęło aż 60 konkursowych prac, z czego 25 dostało się do finału. Profesjonalne jury w składzie:

Ewelina Ignaczak – BZ WBK

Ewa Voelkel-Krokowicz – Concordia Design

Ewa Solarz – autorka „Elementarza Designu” i kuratorka wystawy „Let’s Play”

Igor Morski – Morksi Studio (grafik)

Jury wybrało już zwycięskie projekty – werdykt poznamy podczas mikołajkowego spotkania.

W tym roku w Concordii odnajdziemy wiele nowych, ciekawych marek i designerskich konceptów: ubrania, plakaty od znanych, polskich projektantów, ciekawe zabawki dla najmłodszych, czapki, torby i akcesoria domowe – to tylko niektóre z propozycji.


Magiczna Poczta Świętego Mikołaja
Warsztaty
Data: 6.12.2015
Wiek:3-9 lat
Godz. 11.00-12.30
Cena: 40zł (cena biletu obejmuje udział dziecka i możliwość towarzyszenia mu jednego opiekuna.)

Okazuje się, że Święty Mikołaj ma w tym roku nie lada kłopot! Na pocztę, gdzie spływają listy od dzieci z całego świata z prośbami i życzeniami, wtargnęły niesforne renifery  i nadgryzły część listów oraz opakowań do prezentów. Pracowite elfy, które pomagają w wysyłce i przygotowaniu prezentów mają teraz prawdziwe wyzwanie. Czy z pomocą dzieci uda im się odczytać uszkodzone listy i stworzyć nowy papier prezentowy?

Concordia zaprasza wszystkich najmłodszych na najprawdziwszą imprezę mikołajkową w otoczeniu wyjątkowych dekoracji, świateł, wielkich baniek, muzyki i wspólnego śpiewania w trakcie której dzieci będą pomagać Świętemu Mikołajowi.

Mikołajki dla dzieci w Concordii połączone będą z animacjami i występem aktorów. Podczas zabawy dzieci staną się pomocnikami Elfa i stworzą razem załogę Magicznej Poczty Świętego Mikołaja! Będą wspólnie dekorować świąteczne prezenty, tworzyć gwiazdkowy, dekoracyjny papier, napiszą dłuuuuugi list, zbudują ogromną choinkę–piramidę, zaprojektują i wykonają świąteczne ozdoby, a przy okazji będą śpiewać świąteczne piosenki i pląsać w kolorowych korowodach z wesołymi elfami. Wszystko w magicznej scenerii i świątecznej atmosferze. 

Dzieci zaprojektują też kartkę świątecznymi życzeniami oraz kopertę i znaczek, na której będą mogły napisać w domu swój własny list do Świętego Mikołaja, a na koniec każde dziecko otrzyma drobny „reniferowy” upominek.

Concordia Design – centrum kreatywności, designu i biznesu w Poznaniu

  Jesteśmy platformą współpracy przedsiębiorców, ekspertów, projektantów opartą o unikalny model biznesowy łączący promocję designu z edukacją i konsultingiem. Nasz zespół tworzą eksperci – praktycy z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Specjalizujemy się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty. Jesteśmy w ścisłej czołówce instytucji wdrażających nowoczesne metodologie warsztatów w Polsce. W praktyce wykorzystujemy interaktywne metody pracy multidyscyplinarnej oparte o metodologię Design Thinking. Współpracujemy m.in. z: Internationale Design Zentrum z Berlina,s wspólnie z Politechnico di Milano, Big Innovation Center z Londynu, Lancaster University z Manchesteru tworzyliśmy projekt narzędzi do mierzenia skuteczności designu na zlecenie Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej.

  Concordia Design to ekspert w konsultingu dla biznesu. Prowadzimy działalność konsultingową oferując usługi dla biznesu, których celem jest opracowanie i wdrożenie innowacji wykorzystując do tego celu design. Tworzymy strategie budowane na potrzebach klientów, prowadzimy niezbędne do tego badania (rynku, etnograficzne, jakościowe), realizujemy audyty wzornicze, analizujemy trendy, wspieramy procesy wdrażania innowacyjnych  produktów i usług. Prowadzimy warsztaty rozwijające kreatywność indywidualną i zespołową na różnych etapach (pomysły-wdrożenia-komunikacja), świadczymy usługę kreatywnego moderowania wspierając procesy i projekty w firmach.

  Jesteśmy inkubatorem młodych firm  z różnych obszarów projektowania (np.: grafiki, komunikacji, badań, innowacyjnych produktów dla firm, doradztwa w obszarze strategii). CoOffice kumuluje w jednym miejscu potencjał sektorów kreatywnych Wielkopolski.

Jesteśmy nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym. Posiadamy unikalne wnętrza i nowoczesną infrastrukturę do organizacji konferencji i szkoleń, premier produktów, eventów, wystaw. 

  Realizujemy innowacyjny program edukacyjny dla dzieci  – Concordia Kids. To cykl warsztatów, zajęć nastawionych na odkrywanie talentów, stymulujący kreatywność, pracę zespołową, łączący w nowy sposób poznawanie, naukę i zabawę. Pracujemy z wykorzystaniem narzędzi procesu projektowego dla profesjonalistów zaadoptowanego na potrzeby dzieci. Organizujemy warsztaty dla dzieci, rodziców oraz warsztaty rodzinne. Współpracujemy z wykwalifikowanymi pedagogami, psychologami, artystami i doświadczonymi animatorami. Nasze warsztaty organizujemy także w innych miastach Polski. Ukoronowaniem tych działań jest odbywający się co roku Festiwal Designu i Kreatywności Dla Dzieci – Ene Due De.

  W Concordia Design działa restauracja Concordia Taste – to autorski koncept miejsca z menu stworzonym przez tandem Ewę Voelkel-Krokowicz właścicielkę Concordii z pasją kulinarną oraz szefa kuchni. Wyjątkowa kuchnia łączy nowoczesność z tradycyjnymi produktami od lokalnych dostawców. Co tydzień na gości czeka specjalne lunchowe menu. Kartarestauracji zmienia się raz na trzy miesiące wraz ze specjalnie zaaranżowanym wystrojem wnętrza projektowanym przez studentów School of Form. Kolejne odsłony powstają przy założeniu, że nie jest to adoracja skrępowanej elegancji, wręcz przeciwnie raczej luz i swoboda w dobrym wydaniu. “Przebierać” lubi się także obsługa restauracji, którą ubiera projektantka mająca swoją pracownię i showroom piętro niżej – Magda Hasiak. O dodatki z kolei (muszki, poszetki, kokardki) zadbała projektantka Karolina Pytlakowska, która w pracowni DecoLove tworzy własnoręczne piękne, modowe dodatki do ubrań. O klimacie restauracji decyduje to, że jest częścią całej idei Concordii Design. Zarówno to, co znajduje się na talerzach gości restauracji jak i to, jak ona wygląda jest dobrze zaprojektowane. Przestrzeń restauracji jest otwarta i znajduje się w samym centrum historycznego budynku, jednak oprócz stolików, krzeseł, baru i innych elementów potrzebnych do funkcjonowania lokalu w jej wnętrze często wkomponowany bywa wernisaż wystawy, koncert czy inne wydarzenie.

Concordia Design została laureatem konkursu Marki Wielkopolski – Greater Thing from Greater Poland – Wielka rzecz z Wielkopolski.  Concordia Design została nagrodzona w kategorii najlepszy produkt i usługa województwa wielkopolskiego.

Concordia Design jest bardzo często podawana jako przykład udanej renowacji historycznego obiektu architektonicznego do współczesnych potrzeb. To właśnie powstanie centrum kreatywności, designu i biznesu w budynku starej drukarni przy Zwierzynieckiej 3 rozpoczęło bardzo intensywny proces rewitalizacji całej dzielnicy Jeżyce.

ZAPRASZAMY:

Concordia Design / ul. Zwierzyniecka 3 / Poznań

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments