Na co zwrócić uwagę wybierając pediatrę?

0
127
pediatra

Dla wielu z nas zdrowie naszych dzieci to najważniejsza sprawa, o którą należy szczególnie zadbać w okresie jesienno-zimowym. To właśnie na rodzicach ciąży dumny obowiązek zapewnienia dziecku fachowej opieki lekarskiej poprzez wybór dobrego pediatry. Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że Polacy bardzo niechętnie zmieniają swoich lekarzy rodzinnych. Należy więc poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu i przyjrzeć się cechom, jakie powinien posiadać dobry specjalista. W jaki sposób dokonać trafnego wyboru?

Cechy idealnego pediatry

Cechą, którą wiele osób uważa za najbardziej istotną, jest obszerna wiedza z zakresu medycyny dziecięcej – jednym słowem, kompetencje. Pamiętajmy jednak, że liczba tytułów przed nazwiskiem lekarza nie zawsze idzie w parze z rzeczywistymi umiejętnościami. Dobry lekarz to taki, który na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę i nie spoczywa na laurach po osiągnięciu najwyższego stopnia w medycznej hierarchii.

Jak można sprawdzić kompetencje lekarza? Dobrym pomysłem będzie uzyskanie opinii od osób znajomych lub takich, które pozostają pod opieką medyka, którego bierzemy pod uwagę. W pracy lekarza-pediatry niezwykle ważną rolę odgrywa również podejście do specyficznej grupy pacjentów, którą bez wątpienia są małe dzieci. Pamiętajmy, że każda wizyta lekarska to dla nich pewien rodzaj szoku i dość stresujące wydarzenie. Dobry pediatra potrafi w mgnieniu oka rozładować napięcie i przekonać do siebie małego pacjenta, na przykład poprzez wprowadzenie nietuzinkowych rozwiązań typu gry, zabawy i kolorowe gadżety.

Dobry pediatra powinien być również otwarty na sugestie rodziców dotyczące toku leczenia. Umiejętność słuchania i komunikowania się z opiekunami to cecha, na której brak cierpi niestety duża liczba lekarzy w Polsce. A to przecież rodzice są dla lekarza nieprzebranym źródłem informacji o chorym dziecku, z których trzeba korzystać w procesie leczenia.

Gdzie szukać dobrego pediatry?

Dobrego specjalisty dziecięcego najłatwiej znaleźć w prywatnych placówkach opieki medycznej, w których przykłada się dużą wagę do jakości usług oraz wszelkich kontaktów z pacjentami. Tak jest na przykład w Enel-Med, który posiada doskonałe warunki do przyjmowania nawet najmłodszych pacjentów. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia medycznego dla całej rodziny, Twoje pociechy mają zapewniony nieograniczony dostęp do lekarza-pediatry, a także do nielimitowanych wizyt domowych, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Wykupując rodzinny pakiet opieki medycznej mamy pewność, że nasze dzieci, nawet w przypadku zachorowania, są pod najlepszą opieką i mają szansę na szybki powrót do zdrowia bez zbędnego stresu oraz nieuzasadnionych lęków.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments