Najlepsze i bezpieczne ćwiczenia dla kobiet w ciąży

0
288
ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Wysiłek fizyczny w ciąży wbrew pozorom wcale nie jest niczym dziwnym lub niewskazanym. Ćwiczenia nie tylko poprawiają nastrój, ale także pozytywnie wpływają na utrzymania ciała w formie, co z pewnością przyda się po urodzeniu dziecka, aby szybko wrócić do formy – a także do upragnionej sylwetki. Jakie ćwiczenia są dla kobiet ciężarnych najlepsze?

Warto wybierać te ćwiczenia, które nie tylko pomogą utrzymać ciało w odpowiedniej formie, ale również przygotują kobietę do porodu – np. poprzez ćwiczenia klatki piersiowej i rozciąganie (mające na celu wzmocnienie ud, bioder i miednicy). Oczywiście z uwagi na specyficzny stan ciała jakim jest stan błogosławiony, nie każdy zestaw ćwiczeń jest w tym przypadku wskazany. Podskoki, aerobik czy bieganie absolutnie odpadają. Niektóre ćwiczenia na siłowni mogą się okazać skuteczne i bezpieczne. Warto porozmawiać z instruktorem, aby wybrał najbardziej sensowny zestaw ćwiczeń dla kobiety ciężarnej. Najbardziej optymalnymi pod względem skuteczności i bezpieczeństwa ćwiczeń są w tym wypadku: nordic walking, spacery, popularny w ostatnich latach aqua fitness, pływanie oraz ćwiczenie kierowane głównie dla kobiet w ciąży – np. pilate, joga czy gimnastyka dla kobiet ciężarnych.

[shortcode_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=6lsT_W7p7Ps”]

Ćwiczenia na siłowni wcale nie muszą dotyczyć męczących i bardzo wymagających ćwiczeń. Instruktor z całą pewnością ułoży najlepszy, bezpieczny i efektywny zestaw treningowy. Treningi mniej intensywne wcale nie muszą być mało wydajne. W przypadku ćwiczeń wcale nie liczy się intensywność, ale umiejętne dobieranie ćwiczeń i postępowanie w zgodzie z założeniami planu treningowego. Dla kobiet w ciąży siłownia może zaoferować chociażby – rower stacjonarny czy maszynę eliptyczną. Dobrym rozwiązaniem, które jest popularne wśród przyszłych mam jest tzw. aqua fitness, czyli aerobik wykonywany w wodzie. Aqua fitness jest absolutnie bezpieczny dla kobiety i dziecka, a także przyjemny i skuteczny. Ćwiczenia są wykonywane najczęściej na różnych głębokościach wody, z przyrządami i bez nich, a wszystko to w rytm muzyki. Zestaw ćwiczeń aqua fitnessu wspomaga wiele partii mięśni, rozluźnia je, a także niesamowicie rozwija kondycję.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments