PoradnikOdkurzacz dla miłośników zwierząt – jaki sprzęt wybrać?

Odkurzacz dla miłośników zwierząt – jaki sprzęt wybrać?

Osoby posiadające w swoim domu zwierzęta domowe, jeśli chodzi o sprzątanie, nie mają łatwego życia. Wszędobylska sierść naszych pupili, ślady brudnych łapek na kafelkach oraz kurz obecny w każdym mieszkaniu sprawiają, że właściciele zwierząt domowych szczególną uwagę powinni zwrócić na sprzęt, jakiego używają do codziennego odkurzania i sprzątania. Jaki odkurzacz najlepiej sprawdzi się w domach ze zwierzętami?

Dobry odkurzacz z turboszczotką do usuwania sierści

Podstawowym problemem, jaki wiąże się z posiadaniem zwierząt domowych, jest gubienie przez nie sierści. Podczas wiosny i lata sierść naszych zwierząt jest bowiem obecna właściwie wszędzie, na podłogach, dywanach, meblach tapicerowanych, a w szczególności w legowisku naszego pupila. Usunąć jest ją jednak dość trudno, dlatego do tego celu należy wybrać odkurzacz wyposażony w specjalne szczotki przystosowane właśnie do odkurzania sierści. Dobrą propozycją jest odkurzacz Philips, którego większość dostępnych w sprzedaży modeli posiada tzw. turboszczotkę. Odkurzacz Philips wyposażony w turboszczotkę doskonale poradzi sobie bowiem z czyszczeniem naszych podłóg i dywanów z sierści, kurzu oraz włosów. Dzięki konstrukcji szczotki cały proces odkurzania jest także szybszy, dzięki temu będziemy poświęcali na tę czynność znacznie mniej czasu niż przy użyciu odkurzacza ze standardową szczotką.

Sprzątanie odkurzaczem na mokro – szybki sposób na ślady małych łapek

Nasze zwierzaki po spacerze niestety nie mają zwyczaju wycierać swoich łapek. Dlatego praktycznie po każdej wizycie naszego pupila na podwórku, szczególnie podczas deszczowej pogody, musimy liczyć się z koniecznością umycia podłogi. A co jeśli jednocześnie możemy umyć i odkurzyć podłogę? Marzenie? Wcale nie! Odkurzacz Philips Power ProAqua to bowiem odkurzacz bezprzewodowy, który pozwala nie tylko na tradycyjne sprzątanie na sucho, ale także na jednoczesne umycie odkurzanej podłogi. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu i energii oraz gwarancja, ze nasz dom zawsze będzie lśnił czystością, bez względu na obecność w nim zwierzaków.

Wygoda użytkowania

Posiadacze zwierząt domowych doskonale zdają sobie sprawę, że aby zachować w takim domu czystość, należy w nim sprzątać dużo częściej niż osoby, które nie mają w domu psa czy kota. Dlatego sprzęt używany do sprzątania powinien być nie tylko wydajny, ale przede wszystkim wygodny w obsłudze. Jego użytkowanie nie powinno także wymagać zbyt wielu czynności wstępnych.

Idealnym wyborem w tym wypadku są odkurzacze bezprzewodowe, w tym wspomniany odkurzacz Philips Power ProAqua, który nie wymaga składania osprzętu i jest zawsze gotowy do pracy. Warto także wiedzieć, że kupując odkurzacz Philips w Neonet.pl znajdziemy ten i wiele innych modeli odkurzaczy w atrakcyjnych cenach. Warto więc uświadomić sobie, że nawet posiadając w domu zwierzęta wcale nie musimy rezygnować z czystego otoczenia. Kluczowy jest jednak wybór właściwego odkurzacza, który ułatwi nam codzienne sprzątanie.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x