Poznań: Małe i Duże Sztuczki Plastyczne w Pracowni Sztuka Puka

0
104

W najbiiższą sobotę – 10 marca Pracownia SztukaPuka zaprasza na Małe Sztuczki plastyczne: Batikowe wariacje oraz Duże Sztuczki: Ceramika w stylu folk.

             Małe Sztuczki plastyczne: Batikowe wariacje

             (dzieci w wieku 3 – 6 lat)

             godz. 11.00 – 12.00

Bogactwo kolorów, zaskakujące efekty i nieograniczone pole do wyobraźni dziecięcej to główne hasła najbliższych Małych Sztuczek. Zapraszamy najmłodsze dzieci do pracy plastycznej w technice batiku, polegającej na maskowaniu woskiem oraz farbowaniu tkanin w gorącej kąpieli. Uczestnicy warsztatu będą mogli odkrywać tajniki tej techniki i z pomocą prowadzącej wykonać własny obrazek na bawełnie.

Prowadząca: Aleksandra Piernikowska

Koszt: 25 zł/ uczestnika

             Duże Sztuczki: Ceramika w stylu folk

  (dzieci w wieku 7 – 13 lat)

              godz. 12.30 – 14.00

Kolorowe koguciki, koniki, pawie oczka, piórka, różnobarwne kwiaty, rozety to całe bogactwo inspiracji do własnych poszukiwań estetycznych dla uczestników warsztatów. Każdy z nich spróbuje określić, czym dla niego jest folkowy design. Sięgając do polskiej tradycji i bogatych wzorów regionalnej ceramiki uczestnicy zainspirują się do tworzenia wariacji w stylu folk i wykonają własne projekty. Następnie spróbują przenieść swoje pomysły na naczynia ceramiczne, wykonując barwne akrylowe malunki. Ozdobione naczynie będzie mogło pełnić funkcje użytkowe lub dekoracyjne.

Temat folkowego designu będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach, zainteresowani będą mogli w ulubionej stylistyce wykonywać i ozdabiać kolejne przedmioty, pracując z różnymi materiałami i wykorzystując inne techniki plastyczne i rękodzielnicze.

Prowadząca: Anna Brandys
Koszt: 30 zł/ uczestnika
Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy i dodatkowe informacje:
info@sztukapuka.pl
oraz telefonicznie: 660 457 110
od pon. do pt. w godz. 13.00-19.00
Pracownia SztukaPuka ul. Matejki 44/2
Poznań

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments