Poznań: Zajęcia wokół książek o Tsatsikim i Tildzie w CK ZAMEK w Poznaniu

0
78

W sobotę 10 marca o godz. 12:00 Wydawnictwo Zakamarki zaprasza do CK ZAMEK w Poznaniu na zajęcia wokół książek o Tsatsikim i Tildzie.

Zapraszamy dzieci na spotkanie z ich książkowymi rówieśnikami – Tsatsikim i Tildą – dziećmi, które mają podobne problemy, marzenia, głowy pełne pomysłów, nieograniczoną wyobraźnię i poważne potrzeby.

Podczas warsztatów zaprezentujemy fragmenty książek Tsatsiki i Mamuśka Moni Nilsson oraz Gdybym nie pomyliła psów Ingelin Angerborn, a następnie zaprosimy wszystkich uczestników do działań zainspirowanych wysłuchanym tekstem.

Książki o których będziemy opowiadać poruszają tematykę dorastania, pierwszych miłości, szkolnych problemów, autorytetów, relacji w rodzinie, odnajdywania w sobie siły, wyznaczania granic, opowiadania się za słuszną sprawą, działaniu wbrew lękowi.
Spotkanie ma zachęcić dzieci do czytania i literackich poszukiwań. Ma na celu pokazanie im, że nie są osamotnieni w swoim dorastaniu, problemach z rówieśnikami i z dorosłymi, i że z każdej sytuacji jest wyjście, a książki mogą wiele podpowiedzieć i pomóc w znajdowaniu rozwiązań.

Mali czytelnicy podczas warsztatów wysłuchają fragmentów książek, nauczą się jak brzmi słowo „kocham cię” w co najmniej 10 językach świata, napiszą list do swoich rówieśników w innych krajach, a może nawet stworzą własne pomysły na książkę.
Wstęp wolny
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Prowadzenie: Pani Kropka
Czas trwania ok. 2h.
Kiermasz książek Wyd. Zakamarki
Więcej informacji pod numerem 513 340 768.

Sala Audiowizualna CK ZAMEK
ul. Św. Marcin 80/82
Poznań

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments