MaluchProgram Baby&me – program edukacyjny dla rodziców

Program Baby&me – program edukacyjny dla rodziców

Narodziny dziecka to początek niezwykłej podróży dla rodziców. Już od pierwszych dni życia dziecka mama i tata chcą zapewnić mu odpowiednią opiekę i zdrowy rozwój. W tym celu powstał program edukacyjny Nestlé Baby&me, który stanowi wsparcie dla rodziców na każdym etapie rozwoju maluszka.

Na czym polega Program Baby&me?

Oczekiwanie na narodziny maluszka i pierwsze lata spędzone z dzieckiem to wyjątkowy okres dla wszystkich mam i tatusiów. Ich życie diametralnie się zmienia i każdego dnia mogą napotykać trudności. Rodzice chcąc pogłębić swoją wiedzę w zakresie opieki nad dzieckiem i żywieniem malucha, korzystają z różnych źródeł, takich jak publikacje w internecie, wypowiedzi ekspertów czy doświadczenia innych rodziców. Odpowiadając na ich potrzeby, Nestlé stworzyło miejsce pełne wartościowej wiedzy potrzebnej w okresie ciąży i przez pierwsze 3 lata życia dziecka. Wszystkie porady można wykorzystać, mierząc się z codziennymi wyzwaniami.

Każdy rodzic może mieć wątpliwości dotyczące pielęgnacji malucha, żywienia czy prawidłowego rozwoju dziecka. Program edukacyjny Nestlé Baby&me to kompleksowy poradnik, dzięki któremu opieka nad dzieckiem stanie się łatwiejsza. Na stronie internetowej znajdują się wartościowe artykuły, e-booki, darmowe narzędzia i materiały do pobrania.

Kompleksowe przygotowanie do roli mamy i taty

Program edukacyjny Nestlé Baby&me stanowi wsparcie dla osób planujących założenie rodziny oraz rodziców. W jednym miejscu można znaleźć rzetelną wiedzę ekspertów w dziedzinie żywienia oraz porady cenionych lekarzy i specjalistów. W ramach Programu Nestlé Baby&me rodzice mogą uzyskać kompleksową wiedzę dotyczącą planowania dziecka, ciąży, porodu, karmienia maluszka, rozszerzania diety i rozwoju dziecka. Dużym ułatwieniem na stronie internetowej jest możliwość wygodnego przeglądania treści w podziale na etapy – od planowania ciąży do ukończenia przez dziecko 3. roku życia.

Treści na stronie internetowej zostały podzielone na strefy tematyczne, by potrzebne informacje były zawsze w zasięgu ręki. Dla kobiet powstała specjalna Strefa Mamy, która stanowi źródło wiedzy o zdrowiu, diecie, ćwiczeniach czy ich kondycji psychicznej. Kobiety w ciąży i młode mamy uporządkują wiedzę dotyczącą opieki nad dzieckiem oraz troski o własne zdrowie. Natomiast w Strefie Taty można znaleźć cenne porady dla tatusiów, którzy wraz z partnerką spodziewają się dziecka lub zostali rodzicem. Oprócz materiałów edukacyjnych o opiece nad dzieckiem rodzice dowiedzą się, jak zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami, dbać o swoje samopoczucie czy zarządzać rodzinnym budżetem. Program może pomóc rodzicom (nie tylko młodym) uporać się z trudnościami w pierwszych latach życia dziecka.

Pomocne narzędzia dla rodziców

Prawidłowa opieka nad kobietą w ciąży, karmiącą mamą i troska o maluszka to warunek dobrego zdrowia dziecka w przyszłości. Na stronie Programu Nestlé Baby&me przygotujesz się do ciąży ze specjalnym kalendarzem oraz dowiesz się, jak dbać o siebie i odpowiednio zarządzać czasem. Program Nestlé Baby&me daje możliwość zdobycia wartościowej wiedzy oraz konsultacji z ekspertami – psychologiem, położną, edukatorem laktacyjnym, dietetykiem, neurologopedą oraz ekspertem ds. żywienia Nestlé.

Na stronie programu rodzice mogą skorzystać z pomocnych narzędzi, takich jak kalkulator dni płodnych i owulacji, kalendarz ciąży, kalkulator porodu, kalendarz rozwoju dziecka czy kalkulator alergii. Nie masz pomysłu na imię dla maluszka? A może chcesz posłuchać muzyki relaksacyjnej? To wszystko i wiele więcej znajdziesz na stronie Programu Nestlé Baby&me. Natomiast rodzice, którzy chcą uwiecznić piękne wspomnienia związane z pojawieniem się maluszka na świecie, mogą w prosty sposób stworzyć spersonalizowaną metryczkę.

Pomoc w wyborze produktów dostosowanych do wieku dziecka

Dzięki Programowi edukacyjnemu Nestlé Baby&me każdy ma dostęp do kopalni wiedzy o żywieniu przyszłej mamy i maluszka. Dowiesz się, co jeść, aby zapewnić sobie i dziecku potrzebną porcję witamin i minerałów. Rodzice znajdą również porady dotyczące sposobu karmienia oraz prawidłowego rozszerzenia diety malucha. Dziecko ma kolkę i płacze? A może ma alergię na białka mleka krowiego? Specjaliści odpowiedzą na te i inne wątpliwości związane z żywieniem i pielęgnacją malucha.

W materiałach do pobrania znajdują się również jadłospisy dla kobiet w ciąży i niemowląt, schematy żywienia, a także pyszne przepisy na posiłki, które zasmakują całej rodzinie. To tylko niektóre zagadnienia z całej gamy tematów, które znajdziesz na stronie Programu. Eksperci ds. żywienia Nestlé pomogą ci również wybrać produkty dla maluszka dostosowane do jego wieku, m.in. mleka, kaszki, obiadki, zupki, przekąski, soki i suplementy. Doradca produktowy dostępny na chacie pomoże ci znaleźć produkty dopasowane do potrzeb twojego dziecka. Wystarczy, że podasz wiek maluszka, wybierając odpowiednią opcję.

Jak dołączyć do Programu edukacyjnego Nestlé Baby&me?

Program edukacyjny Nestlé Baby&me to kompleksowy poradnik, który przygotowuje do roli mamy i taty. Eksperci dzielą się cenną wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie rozwoju maluszka. Ciekawe poradniki i e-booki sprawią, że lepiej przygotujesz się do opieki nad dzieckiem. Jednak to nie wszystko. Po dołączeniu do Programu otrzymasz mnóstwo innych benefitów. Będziesz mieć możliwość brania udziału w ciekawych konkursach i zdobywania cennych nagród. Dodatkowo na uczestników Programu czekają darmowe próbki produktów Nestlé. Każdy uczestnik będzie mógł testować nowości, a następnie dzielić się spostrzeżeniami o nich z innymi rodzicami. Kto może dołączyć do Programu Nestlé Baby&me? Program dedykowany jest przede wszystkim osobom przygotowującym się do rodzicielstwa, kobietom w ciąży oraz rodzicom. Zakładając konto, wszystkie informacje będziesz mieć w zasięgu ręki.

W ramach Programu edukacyjnego Nestlé Baby&me uzyskasz kompleksową pomoc ekspertów, dzięki którym poznasz tajniki rodzicielstwa i znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości – w końcu każdy może je mieć. Z pomocą lekarzy i specjalistów ten czas będzie dla Ciebie i całej rodziny łatwiejszy. Zarejestruj się w Programie Nestlé Baby&me i sprawdź, co jeszcze możesz zyskać!

[Artykuł sponsorowany]

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x