PoradnikPrzedszkole z nauką angielskiego, tak czy nie?

Przedszkole z nauką angielskiego, tak czy nie?

Jak powszechnie wiadomo znajomość języka obcego bardzo się w życiu przydaje.

Otwiera wachlarz możliwości. Uprawnia do zajęcia prestiżowego stanowiska w między narodowej firmie, ale też umożliwia pracę choćby w gastronomii, gdzie obsługa ma kontakt z obcokrajowcami. Pozwala również na swobodne podróżowanie za granicą, czyli daje psychiczny komfort i bezpieczeństwo. Pozwala na poszerzanie kręgu znajomości o osoby z innych kultur. Jak widać pozytywnych stron jest ogromna ilość.

Nie jestem w stanie doszukać się minusów.

W dzisiejszych czasach językiem obowiązkowym, który trzeba, a nawet wypada znać jest język angielski. To dzięki nim możemy swobodnie porozumieć się w wielu krajach. Najczęściej piosenki, których słuchamy są wykonywane w tym języku a fajnie jest wiedzieć o śpiewa nasz ulubiony wokalista. Filmy, również zazwyczaj oglądamy anglojęzyczne. I o ile zazwyczaj jest do tego tłumaczenie za pomocą lektora czy napisów to nie oznacza to, że nie fajniej byłoby obejrzeć dany film w wersji oryginalnej.

To samo dotyczy gier, czy w ogóle Internetu. Łatwo można zauważyć, że na portalach społecznościowych język angielski pojawia się niemal na każdym kroku. I zamiast czuć, że odstajemy od innych bo po prostu nie rozumiemy co jest napisane w obcym języku to warto nauczyć się tego języka.
W wielu szkołach i przedszkolach są obowiązkowe zajęcia z nauki języka obcego. W niektórych to zajęcia dodatkowe tylko dla chętnych.

Więc jeśli się zastanawiasz to namawiam, zapisz bez wahania swoje dziecko na takie lekcje bo naprawdę warto.

Twój maluch w przyszłości Ci za to podziękuje. I nie martw się, że jest takie malutkie, a już jest zmuszane do nauki. Bo nie jest. Im dziecko młodsze tym lepiej chłonie całą wiedzę. Jak będzie starsze może nie mieć takiej łatwości przyswajania wiedzy. Więc warto dziecko zaznajamiać z innym językiem już od najmłodszych lat.
W wielu sklepach można kupić interaktywne zabawki, które mówią w języku angielskim. Używają podstawowych zwrotów, uczą liczyć i recytować wierszyki. To jest jeden ze sposobów jak dziecko może uczyć się poprzez zabawę.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x