Przestań narzekać i ciesz się życiem

0
136

Narzekanie i malkontenctwo to syndrom, który niestety wciąż jest bardzo charakterystyczny dla Polaków – w różnym wieku. Prawdziwym dramatem jest fakt, że syndrom ten często przechodzi ze starszych pokoleń, na pokolenia młodsze. Pora to zmienić. Pora zmienić przesąd, że Polak narzekanie ma we krwi.

Pierwsze oznaki zmiany na lepsze można już znaleźć w podejściu do życia wśród części osób z młodego pokolenia, jednak wciąż jest to zbyt mała grupa. Narzekanie na nic się nie zdaje – coraz bardziej potęguje stres i niezadowolenie niszcząc człowieka od środka. Prawdą jest, że większość osób, które trudnią się niemal zawodowo narzekaniem, wcale nie mają powodów aby to robić. Pamiętaj, że regularnie narzekając, stajesz się tym czym myślisz, że jesteś. Ponadto narzekanie to absolutnie nieefektywne zajęcie – nie dość, że przygnębia i negatywnie nastawia do życia, co z kolei może prowadzić do kolejnych negatywnych przeżyć. Jest to swoista pętla przygnębienia i braku nadziei, która nie prowadzi do niczego dobrego. Jak zmienić w sobie negatywne podejście do życia? Jak zacząć się nim cieszyć?

Po pierwsze warto przeprowadzić gruntowną analizę tego co nam się w życiu udało. Dlaczego nie wypisujemy tego co nam nie wyszło? Nie da się przejść przez życie bez cienia porażki. Każda porażka wzmacnia – banał, patetyczna myśl? Może i tak, ale nie zmienia to faktu, iż nikt nigdy nie twierdził, że człowieka w życiu będą spotykać jedynie sukcesy. Dlatego warto koncentrować się na tym co pozytywne, na tym co nam w życiu wyszło – bo właśnie to tak naprawdę ma znaczenie. Porażki zostawmy za sobą. To co negatywne niczego dobrego w nasze życie nie wniesie. Dobrze także odizolować się – o ile to możliwe – od osób, które trudnią się regularnym narzekaniem, a jeśli nie jest to możliwe próbować pokazać swoim życiem, że jesteśmy szczęśliwi i nie narzekamy. Przy okazji napływu negatywnych myśli, najlepiej skupić je na czymś zupełnie innym. Na początku może to być trudne – nawet bardzo. Jednak ćwiczenia czynią mistrza – w tym wypadku również. A może masz swój własny sposób na skończenie z narzekaniem, na pozytywne podejście do życia? Pomysłów może być mnóstwo.

Wydarzenia, które codziennie nas otaczają nie nastrajają pozytywnie do otaczającego świata. Należy pamiętać, że otaczający świat pokazany w mediach to, również walka propagandowa i nie można sugerować się tylko tym co mówią dziennikarze. Pomimo tego trzeba przesiewać pozytywne informację i cieszyć się z najmniejszych rzeczy.

Z pomocą przychodzą poradniki, książki, czy filmy motywujące. Można dzięki nim znaleźć swój osobisty sposób na to jak żyć pozytywnie i ciekawie. Życie może być inspirujące, ale każdy musi to odkryć na swój sposób.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments