Sposoby na czyste mieszkanie

0
156

Czyste i uporządkowane mieszkanie jest marzeniem każdego domownika. Najlepiej, jak sprząta się szybko i jednocześnie skutecznie. Jednak nie zawsze mamy czas na porządki, a wtedy warto skorzystać z pomocy urządzeń sprzątających.

Potrzeba czystości

Jednym z najważniejszych obowiązków domowych jest sprzątanie. Wygląd mieszkania wiele mówi o jego mieszkańcach. Uporządkowane i czyste świadczy o tym, że dbają o własny dom. Jest także wyrazem pracowitości i zorganizowania domowych obowiązków w taki sposób, że na wszystko mamy czas.

Poza tym nieuporządkowane mieszkanie bywa czasem powodem kłótni, więc utrzymanie czystości jest gwarancją pozytywnych relacji rodzinnych. Nie zawsze jednak mamy czas, aby zadbać o wzorową czystość.

Jeżeli mieszkamy z rodziną, możemy wprowadzić podział obowiązków. Dzięki temu wszyscy członkowie są tak samo odpowiedzialni za utrzymanie czystości w mieszkaniu. Dom to dobro wspólne, więc powinniśmy razem dbać o naszą własność. Dzięki sprawiedliwemu podziałowi zadań unikniemy kłótni i chaosu. Dobrze jest również włączyć w sprzątanie dzieci, bo dzięki obowiązkom odpowiednim do wieku uczą się pracowitości i odpowiedzialności.

Do najprostszych sprzętów do czyszczenia podłóg zaliczamy miotły, szczotki czy ścierki. Do bardziej wymagających zabrudzeń i podłoży, używa się takich urządzeń, jak odkurzacze, mopy, w tym mopy obrotowe, parownice i przeróżne urządzenia wielofunkcyjne. Duży wybór tego typu przyrządów można znaleźć w sklepie internetowym Mango.

Odkurzacz a czystość

Gdy chcemy skutecznie posprzątać dom albo mieszkanie, to wykorzystajmy dostępne środki i urządzenia do czyszczenia. Zawsze pamiętajmy o prawidłowej pielęgnacji, ponieważ każda powierzchnia wymaga odpowiedniego środka i maszyn czyszczących.

Jednym z najpopularniejszych urządzeń, które jest niezbędne w każdym domu jest odkurzacz. Na rynku jest wiele modeli, dlatego wybór do łatwych nie należy. Kupując odkurzacz, trzeba wciąć pod uwagę 9 rzeczy: rodzaj, wydajność, moc ssania, wagę i długość przewodu, poziom hałasu, końcówki, filtry i worki.

Rodzaje odkurzaczy

Do wyboru mamy: tradycyjny, bezworkowy (cyklonowy), piorący, parowy, przemysłowy i akumulatorowy. Odkurzacz tradycyjny, inaczej workowy, wymaga wymiennych papierowych worków albo stałych.

Bardzo popularny jest odkurzacz bezworkowy, w którym zanieczyszczenia są wciągane do specjalnego pojemnika i wprawiane w ruch wirowy. Pojemnik musimy regularnie opróżniać i myć. Odkurzacz ma stałą moc ssania mimo napełnienia pojemnika oraz niższe koszty użycia, bo nie trzeba kupować worków. Odkurzacz piorący umożliwia szybkie, łatwe oraz wygodne pranie dywanów, wykładzin i tapicerek. Używa się go jak tradycyjny, tyle że napełnia się go wodą i środkiem czyszczącym.

Odkurzacz parowy jest skuteczny i jednocześnie ekologiczny, gdyż posiada zbiornik na wodę, który nie trzeba uzupełniać w trakcie sprzątania. Jego działanie polega na nanoszeniu pary na czyszczoną powierzchnię i odsysaniu jej z brudem. Natomiast akumulatorowy to komfortowa i bezprzewodowa obsługa też na zewnątrz. Akumulator wytrzymuje około 20 minut i można go szybko naładować.

Bardzo poręczny i praktyczny jest odkurzacz stojący, czyli pionowy. Przykładem jest, np. odkurzacz stojący akumulatorowy, którym sprząta się łatwo i szybko oraz bez konieczności podłączenia do prądu. Poza tym łatwo się go przechowuje, ponieważ zajmuje mało miejsca. Odkurzacz stojący występuje także w wersji piorącej i parowej.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments