Publikacje dla mam i niemowląt od wydawnictwa Sierra Madre. Recenzja

0
134
wydawnictwo Sierra Madre

Niedawno w nasze ręce trafiły publikacje Wydawnictwa Sierra Madre: Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu oraz zestaw książeczek dla niemowląt „Oczami Maluszka”. Po zapoznaniu się z publikacjami, które dostarczyły nam bardzo pozytywnych wrażeń postanowiliśmy podzielić się naszą opinią na ich temat.

Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu

 

dzienniczek1Jest to notatnik dla rodziców niemowląt, zawierający miejsce na zapiski od dnia narodzin dziecka, aż do ukończenia przez maluszka roku. Każda kartka to doba podzielona na dzień i noc (dzień z jednej, a noc z drugiej strony kartki). Dodatkowo w notatniku został wprowadzony podział godzinowy – jest tu miejsce na wpisanie, m.in.:  czasu karmienia, godzin snu, zmiany pieluch, zabawę, a także na uwagi i notatki. Co kilka stron w kalendarzyku napotkamy również praktyczne informacje dotyczące rozwoju i wychowania dziecka, m.in. 9 pomysłów na pamiątkę z dzieciństwa, 18 sposobów na brak czasu, siatki centylowe, kalendarz szczepień i inne. Kalendarz aktywności jest ładnie wydany – oprawiony w sztywną kolorową okładkę  z błękitną gumką spinającą. Wszystko to sprawia, że może okazać się świetnym pomysłem na prezent dla przyjaciółki, która właśnie została lub ma zostać mamą.

Oczami Maluszka (zestaw składający się z 4 książeczek)

Całkiem niedawno dowiedziałam się, że świat widziany oczami noworodka i niemowlęcia to zamazany obraz, podzielony na jasne i ciemne plamy, bez wyraźnych barw i kształtów. Noworodek dostrzega to, co znajduje się w odległości 20–30 centymetrów od jego twarzy. Widzi trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Jego świat przypomina obraz oglądany przez zaparowaną szybę. Mały człowiek widzi kontrastowe zestawienia: czerń i biel, pod warunkiem, że wzory są duże. Dlatego dobrym podarunkiem w pierwszym etapie życia niemowlęcia z pewnością okażą się stymulujące wzrok i wspierające rozwój – książeczki, pt. „Oczami Maluszka”. Seria czarno białych książeczek składa się z trzech pozycji: książeczka z czarnymi ilustracjami na białym tle, książeczka z białymi ilustracjami na czarnym tle, a także książeczka zawierająca naprzemiennie – rysunki czarne na białym i białe na czarnym tle. Książeczki są ładnie wydane – wykonane z grubego, lakierowanego kartonu, mają zaokrąglone rogi, dlatego są w pełni bezpieczne. W przyszłości  zaś można będzie je powtórnie wykorzystać do nauki nowych wyrazów.

nowa harmonijka

harmonijka

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments