Miś Uszatek na deskach teatru

0
96

Oryginalny, filmowy Miś Uszatek pojawi się jako gość specjalny na premierze spektaklu o sobie samym w warszawskim Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego. Lalka Misia Uszatka z 1985 roku, która grała w znanej wszystkim Polakom dobranocce, na co dzień jest jednym z najpopularniejszych eksponatów łódzkiego Se-ma-for Muzeum Animacji. Uszatkowi potowarzyszy Prosiaczek z roku 1987.

Premiera spektaklu „Miś Uszatek” odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 12:00. Spektakl jest częścią programu „Mała Kamienica”, poświęconego najmłodszym widzom.

Postać Uszatka pojawia się na scenie początkowo jako bezimienny miś, nowy mieszkaniec dziecinnego pokoju. Jego zabawkowi współlokatorzy: Lalka Rózia, Prosiaczek oraz Zajączek wpadają na pomysł by nazwać niedźwiadka – Misiem Uszatkiem – ze względu na jego oklapnięte uszko.

Miś oczywiście szybko staje się ulubieńcem zabawkowej braci i nieodłącznym towarzyszem ich zabaw. Organizuje również wyprawę do lasu, podczas której mali przyjaciele przeżywają mnóstwo przygód i jedną niemiłą niespodziankę. Choć, jak to w bajkach, wszystko kończy się szczęśliwie.

Spektakl jest wspaniałą, dziecięcą opowieścią o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Kolorowa scenografia, kostiumy, nieskomplikowany język literacki i klasyczna „uszatkowa” muzyka będą prawdziwą podróżą do świata bajek.

Po spektaklu na scenę wkroczy główny bohater – oryginalny Miś Uszatek we własnej, malutkiej osobie, przyprowadzony przez Adama Ptaka, wiceprezesa studia Se-ma-for. Dzieci będą też mogły wziąć udział w konkursach.

ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ!

Do teatru:

http://teatrkamienica.pl/spektakle/aktualne/mis-uszatek

Do domu Uszatka:

www.muzeum.se-ma-for.com

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments