Warszawa: Nieznane przygody Aladyna – Premiera w Guliwerze

0
129

Przedstawienie jest fantazją na temat „Baśni 1001 nocy”, której tytułowy bohater Aladyn zabiera widzów w podróż do magicznego świata Wschodu. W spektaklu poznajemy więc piękną księżniczkę i jej tajemnice, ale też wiele nieodkrytych dotąd przygód i różne, jakże humorystyczne oblicza Dżina. Reżyser w swojej opowieści o prawdziwej miłości używa całej gamy form lalkarskich. Mamy  więc marionetki, pacynki, jawajki, maski a nawet teatr cieni. Całość, grana w żywym planie, nawiązuje do wschodniego tradycyjnego teatru ulicznego znanego od Zakaukazia po Afganistan. Przedstawienie jest  adresowane jest do dzieci szkolnych od lat 7 oraz całych rodzin (teatr familijny).

„ Aladynie, synu! Cóż tak siedzisz jak mumia?  Zrobiłbyś coś pożytecznego…

Zostaw mnie, mamo. Jestem zakochany…

Wiesz synu, kiedy twój ojciec był zakochany we mnie, nie siedział jak mumia. Wymyślał dla mnie rozmaite niespodzianki i starał się mnie jakoś zadziwić! Przecież człowiek zakochany tryska radością!  A poza tym synu, Ona – księżniczka, Ty – syn krawca… Któż to widział, żeby syn krawca żenił się z księżniczką?

Jestem zakochany, mamo! Czy aby być szczęśliwym trzeba być księciem albo mieć pieniądze i bogactwa?” – fragment tekstu

Przedstawienie dla dzieci od lat 7.

Premiera: 6.04.2013

autor: Szauoh Ibrahim

przekład: Marek Waszkiel

reżyseria: Jevgenij Ibragimov

scenografia: Mishalem

muzyka: Nikołaj Jakimov,  Mohamed Saleh

choreografia: Alexej Ishchuk

obsada: Joanna Borer, Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Ewa Scholl,  Honorata Zajączkowska, Anna Przygoda (gościnnie), Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments