Rusza Ogólnopolska Kampania: Czytaj dzieciom, bo warto

0
96

„Czytaj dzieciom, bo warto” to zarazem nazwa i hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii informującej o pozytywnych stronach czytania dzieciom. W ramach akcji Grupa Artystyczna „Fifik i Pepe oraz przyjaciele” będąca organizatorem wyruszy w niezwykłą podróż po Polsce. W najbardziej aktywnych galeriach i centrach handlowych realizowane będą eventy animacyjne połączone z promowaniem czytelnictwa dzieciom, pierwszy odbędzie się 14-15 września br. w Centrum Handlowym AKS Chorzów należącym do Carrefour Polska w godzinach od 10 do 17.

Organizator akcji przewidział atrakcje dla dzieci takie jak: malowanie twarzy, gra w wielkiego dmuchanego darta, cyrkowy dmuchaniec do skakania, zabawy wielkimi klockami, modelowanie baloników, kącik plastyczny oraz quizy i konkursy z książkowymi nagrodami.

Animatorzy przebrani w bajkowe stroje będą nie tylko umilać czas najmłodszym uczestnikom eventu, ale również prowadzić akcję informacyjną dla rodziców dotyczącą pozytywnych stron czytania dzieciom.

Organizator kampanii w szczególności pragnie zwrócić uwagę na to, że wspólnie spędzony czas w towarzystwie książki poprawia relacje pomiędzy rodzicem, a dzieckiem oraz wzmacnia więzi rodzinne.  Za pozytywne strony czytania uważa także: rozwój umiejętności językowych, ćwiczenie koncentracji, zdobywanie wiedzy oraz pobudzenie w dziecku ciekawości świata.

Warto  wspomnieć, że w ramach akcji „Czytaj dzieciom, bo warto” realizowane są działania informacyjne w żłobkach i przedszkolach. Przez cały okres trwania kampanii do wybranych placówek

Portal MamaJakTy.pl, który jest patronem medialnym Kampanii otrzymał odznaczenie jako „Media Aktywne Społecznie”. Jest to honorowy tytuł przyznawany redakcją za wsparcie inicjatywy czytelnictwa dzieciom.

1732

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments