Sosnowiec: Najmniejszy bal świata – spektakl w Teatrze Zagłębia

0
90

Król Maciupek, Królowa Malusia oraz Królewna Migawka serdecznie zapraszają do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na „Najmniejszy bal świata”.

Zanim rozpocznie się bal, widzowie zarówno mali jak i duzi, wraz z bohaterką sztuki – Królewną Migawką będą musieli udać się w niebezpieczną podróż po … gigantycznej nodze. Wszystko po to by nauczyć się trudnej sztuki dziękowania i przepraszania, tolerancji wobec innych oraz by dowiedzieć się jak ważna jest rodzina, przyjaźń.

„Najmniejszy bal świata” autorstwa Maliny Prześlugi, młodej kulturoznawczyni, absolwentki Laboratorium Dramatu, zdobywczyni nagród i wyróżnień w kilku edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka, to sztuka, która bez moralnego zadęcia i natrętnego dydaktyzmu wprowadza młodego widza poprzez użycie słownych gier w bajkowe światy, których analogie można odnaleźć w otaczającej nas rzeczywistości.

Na deski Teatru Zagłębia przeniesie ją reżyserka i aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, Dziekan Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu Aneta Głuch – Klucznik. W jej adaptacji „ Najmniejszego balu świata” widzowie będą mieli okazję zobaczyć elementy popularnego w Czechach „czarnego teatru”.

Przyszłych widzów, jak to bywa na prawdziwych balach, zapraszamy do przyjścia w kostiumach balowych.

http://www.teatrzaglebia.pl/najmniejszy-bal-swiata/

Najbliższe spektakle:

21,22.09, godz. 16.00 (bilety: 20 zł)

24.09, godz. 10.00 (bilety: 17 zł)

9.10, godz. 10.00 (bilety: 17 zł)

Teatr Zagłębia w Sosnowcu

ul. Teatralna 4

41-200 Sosnowiec

www.teatrzaglebia.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments