Szczecin: Premiera spektaklu dla dzieci pt: „Jabłoneczka” w Teatrze Lalek „Pleciuga”

0
101

28 stycznia 2012 r. w Teatrze Lalek „Pleciuga” odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci pt: „Jabłoneczka”.

tekst – wg. K. Czernego w tłumaczeniu J. Zaborowskiego
adaptacja i piosenki – Jan Wilkowski
reżyseria – Laura Słabińska
scenografia – Mikołaj Malesza
muzyka – Hubert Połoniewicz

występują:
Marta Łągiewka,
Zbigniew Wilczyński
Przemysław Żychowski

Spektakl dla dzieci od 4 lat

Dwoje aktorów z dowcipem i ogromnym poczuciem humoru opowiada widzom bajkę – historię drzewa i sympatycznych zwierzątek. Czas upływający w historii, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i człowieku na przestrzeni czterech pór roku aktorzy pokazują na scenie bez przesadnego dydaktyzmu – metaforycznie i poetycko, skromnie, ale wyrafinowanie. „Jabłoneczka” to przedstawienie, które zawiera mnóstwo treści trafiających do małego widza, uczących go wdzięczności, przyjaźni,bezinteresowności, ofiarności.

Informacje o twórcach:

LAURA SŁABIŃSKA – studentka reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Była asystentką reżysera w spektaklu „Marsz, marsz Gombrow… ski” zrealizowanym przez Białostocki Teatr Lalek. Wyreżyserowała już kilka bardzo dobrze przyjętych przedstawień. Były to m. in. „Dziewczynka z zapałkami, impresja” (Teatr Animacji w Poznaniu) oraz „Bleee…” (Teatr Maska w Rzeszowie). Współpracowała też z Teatro dell’Aglio. „Jabłoneczka” jest jej przedstawieniem dyplomowym.

MIKOŁAJ MALESZA – malarz i scenograf. Absolwent ASP w Warszawie.
Twórca około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa. Uczestnik wielu wystaw malarstwa polskiego w kraju i za granicą, między innymi: w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Anglii. Jest autorem kilkudziesięciu scenografii oraz laureatem prestiżowych nagród. Otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

HUBERT POŁONIEWICZ – muzyk związany ze sceną folkową. Członek takich zespołów jak Yerba Mater, Gadająca Tykwa czy Lechistan. Uczestnik licznych projektów muzycznych. Twórca i odtwórca muzyki do przedstawień teatralnych, między innymi: w
Teatrze Roma i OPT Gardzienice. Specjalizuje się w muzyce hinduskiej i tureckiej. Gra głównie na instrumentach perkusyjnych oraz fletach ney.

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów – tel. 91 433 58 04
kasa – tel. 91 44 55 111

Ceny biletów:
normalne – dla widzów indywidualnych 18 zł, rodzinne (minimum 4 osoby) 16 zł

Teatr Lalek „Pleciuga”
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
www.pleciuga.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments