Toruń: Teatr Baj zaprasza dorosłych i młodzież na spektakl „Arszenik”

0
92

3,4,5 lutego o godzinie 19.00 Teatr Baj zaprasza dorosłych i młodzież na spektakl „Arszenik”.

Teatr Baj

Cena biletów – 28 zł.

PROMOCJA:
Dla widzów, którzy wykupią bilet na ten spektakl, mamy ofertę promocyjną: zniżkę na bilet dla dziecka na wybrany spektakl weekendowy w lutym. Zakup biletu dla dziecka w cenie 16 zł  możliwy jest po okazaniu zakupionego biletu na „Arszenik”.

REZERWACJA: kasa 22/818-08-21
wt-pt 09.30-17.30
sob, nie 10.00-14.00

reżyseria: Marcin Bikowski
scenografia: Marcin Bikowski
muzyka: Anna Świętochowska
dramaturg: Marcin Bartnikowski
czas trwania: 70 minut

Dwie urocze starsze panie żyją w swoim przytulnym domu, wspominając dawne dzieje a nade wszystko  niespełnione szanse z czasów młodości. Dosłownie i w przenośni przywołują duchy przeszłości – nie wszystkie z nich są pożądane; za to wszystkie, bez wyjątku, płci męskiej.
Nawiedzony dom kryje pod swoją podłogą nie lada tajemnicę suto okraszoną dużą ilością arszeniku i cyjanku. Okazuje się, że panie mają osobliwą filozofię życiową i dość oryginalne pojęcie o dobroczynności…
„Arszenik” to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesselringa („Arszenik i stare koronki”), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej głównie dzięki Hollywoodzkiej wersji filmowej z 1944 roku z Garym Grantem w roli głównej. Tę świetnie napisaną komedię sytuacyjną po raz pierwszy zderzymy z językiem teatru lalek, przy pomocy nowego tekstu, będącego luźnym dialogiem z dramatem Kesselringa. Dwie aktorki, ekspresyjna muzyka, ożywione i nieożywione lalki zbudują absurdalny klimat czarnej komedii.

obsada:
Agnieszka Baranowska (gościnnie)
Magdalena Dąbrowska
Obejrzyj trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7mIbVNn7IXw&feature=colike
Teatr „Baj Pomorski”,
ul. Piernikarska 9,
87-100 Toruń

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments