Testujemy zabawki: Zestaw Kolorowa Zagroda Block Crayon – kredko-klocki dla malucha, czyli klocki i kredki w jednym.

0
110
Kolorowa Zagroda Block Crayon

Kredko-klocki otrzymaliśmy do przetestowania od firmy Lime wyłącznego dystrybutora marki Block Crayon.

Zestaw kredko-klocków z całą pewnością zasługuje na miano zabawki pobudzającej wyobraźnię i kreatywność dziecka. Połączenie klocków i kredek umożliwia wykonywanie dwóch ulubionych przez maluchy czynności – budowania i rysowania niemal jednocześnie. Gdy maluchowi znudzi się układanie może przejść do rysowania, albo…nauki cyfr, literek, nazw zwierzątek, gdyż klocki zawierają tłoczone literki, cyferki i kształty zwierząt. Do rysowania zachęcają dodatkowo intensywne, ciepłe kolory klocków i ciekawe kolorowanki.

domek2

logo1

logoZestaw farma mieści się w ładnym kolorowym pudełku w kształcie domku. W środku znajduje się:

20 świecowych kredek dla najmłodszych w tym 6 figurek postaci zwierzątek z farmy oraz rolka z kolorowankami o długości 7,6 m!

Zabawa kredko klockami:

Klocki są dość duże, dopasowane do wielkości rączek dziecka. Mają zaokrąglone brzegi i co bardzo istotne – nie zawierają toksycznych substancji. Bez trudu dają się ustawiać jeden na drugim i tworzyć fantazyjne budowle, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Niestety pewnym jest także, że wypustki dzięki którym układanie jest takie proste będą zanikać (ścierać się) podczas rysowania. Jednak wcale nie uważam tego za minus kredko-klocków, bowiem przecież nic nie jest wieczne:).

domek1

domek3

Kredki są dość twarde, więc dziecko musi je trochę przyciskać, by rysowały wyraziście, jednak Łukaszkowi nie sprawiało to żadnego problemu. Zresztą pewnie nie bez przyczyny są nieco twarde – muszą przecież wytrzymywać wszelkie podrzucania, rzucania i burzenia budowli przez małych konstruktorów, których wizja zabawy dość często ulega zmianie. Dzięki swej twardości nie brudzą też podczas zabawy rączek dziecka, ani powierzchni, które nie są przeznaczone do rysowania, np. podłogi. Dlatego tę twardość uznaję za plus kredko-klocków.

Kolejną zaletą zestawu Kolorowa Zagroda jest pojemnik w kształcie farmy ułatwiający sprzątanie po zabawie i przechowywanie elementów zestawu.

domek4

Zestaw Kolorowa Zagroda Block Crayon polecam wszystkim kreatywnym maluchom, na pewno zabawa Farmą pochłonie małych artystów i konstruktorów na długi czas.

Cena zestawu: od około 100 zł

Wiek: 18 m+

A oto jak wyglądała u nas zabawa farmą:)

zabawa

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments