Wakacje na każdą kieszeń

0
144
wakacje

Brak konkretnej ilości środków finansowych powoduje, że wiele osób nie może sobie pozwolić na atrakcyjny wyjazd wakacyjny. Istnieją jednak tanie sposoby wakacyjnego podróżowania. Oczywiście należy się do tego porządnie i przemyślanie przygotować.

Oczywiście nie od dziś popularne są wyjazdy zagraniczne typu first minute i last minute. First minute to planowanie wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu można zaoszczędzić na tym nawet do 40%. Z kolei popularne last minute to nic innego jak wybór kierunku podróży w ostatniej chwili, często z dużą obniżką. Ta druga opcja jest dobra pod warunkiem, że nie zależy nam specjalnie na konkretnym kierunku podróży. Z reguły wyjazdy last minute są skierowane do Tunezji i Egiptu oraz kilku innych państw.

Niedrogą opcją wakacyjnej podróży są także tak zwane wycieczki objazdowe. Co prawda sporą część czasu spędza się w tym wypadku w autokarze, ale za to mamy możliwość zwiedzania niezwykłych miejsc za niewielkie pieniądze. Ceny wycieczek objazdowych najczęściej występują w kwotach rzędu 200-600 złotych – nawet za 5-7 dni podróży. Jest to więc bardzo przystępna opcja, w dodatku organizator zajmuje się za nas wszystkim, a my jedynie zwiedzamy. Jednak nie wszyscy lubią sztywno podyktowanych wycieczek i organizacji czasu. Dla tych osób dobrą i niedrogą opcją będzie podróż własnym transportem. Jest to o tyle dobra opcja, że oprócz swobody w podróży mamy możliwość zwiedzania wielu zakątków krajów, przez które przyszło nam podróżować. Taki typ podróży to wspaniała przygoda, lecz trzeba pamiętać, że nie każdy taki typ przygody lubi. Przed wyjazdem należy zadbać o noclegi, bowiem na miejscu może się okazać, że miejsc noclegowych zwyczajnie brak – zwłaszcza w sezonie. Spanie w samochodzie do najlepszych rozwiązań nie należy. Przy podróży własnym transporcie musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze: jeśli chcemy nieco zaoszczędzić na podróży, w miarę możliwości należy unikać autostrad. Wybór bocznych tras to nie tylko oszczędność, ale także możliwość zwiedzania kraju. Z autostrady niewiele widać. Podróż własnym transportem daje także szansę na zabranie większej ilości bagażu, w tym rowerów, z którymi zwiedzanie krajów będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.