5 pomysłów na ciekawy wypoczynek

0
104
pomysły na ciekawy wypoczynek

Nieważne czy to urlop, długi czy krótki weekend – wypoczynek nie musi być nudny i oklepany. Spędzanie weekendu, a czasem urlopu przy grillu może być przyjemne, ale nie poprawi specjalnie stanu naszego ciała i ducha. Poniżej prezentujemy 5 interesujących pomysłów na ciekawy wypoczynek – każdy może znaleźć coś dla siebie.

1.Spływ kajakowy

Spływy kajakowe są w Polsce od kilku lat niezmiennie popularną formą spędzania wolnego czasu. Chodzi zarówno o pojedyncze, krótkie spływy kilkugodzinne, jak i o zorganizowaną formę – najczęściej kilkudniową, czasem nawet dłuższą. Spływy kajakowe bardzo wciągają i choć wymagają włożenie nieco siły w wiosłowanie, bardzo dobrze wpływa to na siłę i muskulaturę naszych rąk.

2.Surfowanie, wspinaczka, nurkowanie, wspinaczka…

Wypoczynek wakacyjny w Polsce zbyt mocno kojarzy się z leniwym spędzaniem czasu przy grillu. Tymczasem aktywny wypoczynek jest w stanie naładować akumulatory znacznie bardziej niż leniwe przesiadywanie w miejscu, zajadanie karkówki i popijanie piwa. Sporty, które dla niektórych mogą wydawać się ekstremalne wcale takie nie są, za to sprawią, że wypoczynek będzie kreatywny i przede wszystkim niezapomniany.

3.Wyjazdy ze sportami ekstremalnymi w tle

Coraz popularniejszą – głównie na przestrzeni ostatnich kilku lat – opcją aktywnego wypoczynku stały się wyjazdy organizowane przez biura podróży, które oferują możliwość spróbowania swoich sił w sportach ekstremalnych. Jest to oczywiście opcja nie dla każdego – ale jak najbardziej warta rozważenia.

4.Wypoczynek ekstrawagancki

Dla osób, które mogą sobie pozwolić na nieco większy wydatek, a szukają niezapomnianych wrażeń, istnieje szeroki wachlarz opcji, które są absolutnie unikalne i niepowtarzalne. Taką opcją jest chociażby możliwość nurkowania do wraku słynnego Titanica, czy niepowtarzalna kąpiel w Diabelskim Basenie położonym obok Wodospadu Wiktorii (Zimbabwe).

5.Rowerem przez Polskę (i świat)

Doskonałym pomysłem na kreatywny wypoczynek bez wątpienia jest podróż rowerowa. Wiele osób decyduje się na przykład na podróż z południa Polski nad morze. Dobrym pomysłem jest także zorganizowanie wyjazdu do jednego ze stosunkowo niedaleko położonych krajów. Podróż rowerem pozwala na zwiedzanie okolic mijanych krajów. To także doskonały sposób na sprawdzenie swojej siły woli – podróż momentami może być trudna.