Piękne stopy to zdrowe stopy

0
114
piękne stopy

Stopa może bardzo dużo powiedzieć o swoim właścicielu. Warto pamiętać, że piękne stopy to stopy zdrowe. Dbając o zdrowie stopy w nagrodę zyskujemy ich piękno. Większość niezbędnych czynności, które zapewnią naszym stopom zdrowy i piękny wygląd możemy wykonać domowymi sposobami. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę pięknym wyglądzie, w pełni profesjonalnym i maksymalnie zadbanym, konieczna będzie wizyta u profesjonalnej kosmetyczki.

Najczęściej pojawiającymi się czynnikami, które wpływają na mało elegancki wygląd stóp są zrogowacenia, wrastające paznokcie, miękkie podbicia oraz charakterystyczne pęknięcia na piętach. Jak więc można samodzielnie zadbać o zdrowie, a tym samym piękno stóp? Stopy powinny otrzymywać codzienną dawkę nawilżenia – inaczej będą zwyczajnie suche i skłonne do zrogowaceń. Kilka razy w tygodniu warto je porządnie wymoczyć, np. w kąpieli, a także codziennie nawilżać kremami do stóp. Moczenie stóp najlepiej przeprowadzać w wodzie z dodatkiem soli lub specjalnych olejków nawilżających.

Drugim elementem dbałości o stopy jest ich tarcie. Przy czym należy unikać tradycyjnych pumeksów, które najczęściej kryją w sobie spore ilości bakterii. Najlepszym artykułem do tarcia stóp są tarki pokryte z obu stron delikatnym papierem ściernym. Jeśli wykonujemy tarcie stóp w domu, zaleca się raczej rzadkie wykonywanie tej czynności. Wykonywanie tarcia co kilka dni najpewniej spowoduje coraz szybsze i większe odrastanie grubego naskórka. Najbardziej rozsądnym terminem kompleksowego tarcia jest jeden raz na 14 dni.

Stopy kochają peeling, dlatego spokojnie można im go fundować co kilka dni. Złuszczający peeling można wykonywać z pomocą wielu dostępnych na rynku kosmetyków – z solą morską, drobinkami pumeksu, a także peelingów drobno lub wieloziarnistych. W Internecie bez problemu można także znaleźć mnóstwo przepisów na domowe sposoby na peeling stóp. Taka dbałość o stopy może im zapewnić właściwy poziom nawilżenia i złuszczenia naskórka. Tymczasem lato to doskonały czas na zaoferowanie stopom naturalnego spa – spacerując po rozgrzanym piasku, zimnej wodzie, czy muskającym łydki kiełkom traw.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments