Sezon wakacyjny – przygotowania do opalania

0
100

Sezon wakacyjny jest najlepszy momentem na poczynienie mniejszych i większych zmian w swoim wyglądzie. Z reguły przygotowania do tego okresu są jednak odkładane, przez co ich skuteczność może pozostawiać wiele do życzenia. Jak najlepiej przygotować się do sezonu wakacyjnego, aby wyglądać olśniewająco i naturalnie?

Choć upragnione przez wiele osób słońce może wpływać bardzo dobrze na wygląd skóry, może także zdrowiu i urodzie zaszkodzić. Promienie słoneczne mogą co prawda pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i wygląd skóry, jednak w nadmiarze – zwłaszcza bez odpowiedniego filtra może działać niezbyt sprzyjająco. Dlatego zaleca się rozsądne korzystanie z dobrodziejstwa promieni słonecznych przez nie nadwyrężanie skóry oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków chroniących skórę przed mocą promieni słonecznych. Używanie filtrów nie powinno się ograniczać jedynie do czasu przebywania na plaży. W wakacje powinno się dbać o ochronę skóry codziennie, bez względu na miejsce przebywania. Ważne jest także, by dobierać kremy specjalnie przeznaczone do określonego rodzaju skóry. Krem do skóry mieszanej z pewnością nie sprawdzi się na skórze suchej i odwrotnie.

Podczas opalania się na plaży nie można zapomnieć o piciu dużej ilości płynów. Choć możemy tego nie czuć, podczas opalania organizm traci duże ilości płynów. Dobrym rozwiązaniem są także specjalnie przygotowane na tę okazję maseczki na twarz. Maseczki regenerujące to podstawa właściwej pielęgnacji skóry twarzy podczas miesięcy letnich. Mogą to być np. sprawdzone i skuteczne delikatne, owocowe maseczki peelingujące. Pamiętajmy także o zabraniu z sobą okularów przeciwsłonecznych – ale nie byle jakich. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych koniecznie sprawdzajmy jaki posiadają one filtr przeciwsłoneczny. Jeśli chodzi o sam wakacyjny makijaż, to w miarę możliwości powinien on być lekki, a na pewno nie powinien zatykać porów. Przygotowania do sezonu wakacyjnego najlepiej rozpocząć kilka miesięcy wcześniej, aby odpowiednio przygotować swoje ciało. Dobrym sposobem na wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki, poza ćwiczeniami i dietą są preparaty liftingujące.