Jak znaleźć swoją własną pasję?

0
102
jak znaleźć własną pasję

Życie bez pasji może być uboższe – tak twierdzą zarówno psycholodzy, jak i osoby które nie wyobrażają sobie życia bez posiadanej przez nie pasji. Jednak nie każdy wie jak znaleźć pasję. W końcu nie zawsze przychodzi ona do nas sama, puka do drzwi i się przedstawia. Jak zatem znaleźć swoją własną pasję, która pokieruje naszym życiem i nada mu większy sens i je urozmaici?

W poszukiwaniu pasji ważnym elementem bez wątpienia jest otwarcie się na świat, na ludzi – krótko mówiąc na otoczenie. Dobrą cechą bez wątpienia jest chęć odkrywania zarówno świata, jak i samego siebie. Poza tym musimy uwierzyć w to, że da się ją znaleźć. Nie jest to mityczna kraina, czy znany z ludowych opowieści artefakt. Pasja to element, który może posiadać każdy z nas, ale trzeba w to uwierzyć. Jeśli uwierzyć się uda, możemy zabrać się za rzeczywiste poszukiwanie swojej własnej pasji – w końcu tak jak mówiliśmy, nie ma co liczyć, że to ona sama nas znajdzie, choć oczywiście się to zdarza. W ramach poszukiwania pasji należy określić cechy swojej wymarzonej pasji – na początek ogólne. W tym celu trzeba wejść w głąb siebie i zapytać co właściwie lubimy robić, co nas w przeszłości cieszyło, przynosiła radość, zadowolenie. Ciekawym sposobem jest także przeprowadzenie eksperymentu, który polega na zadania sobie pytania co chcielibyśmy zrobić, jeśli właśnie byśmy się dowiedzieli, że został nam jedynie rok życia. Może właśnie odpowiedź na to pytanie będzie odpowiedzią, co może być lub jest naszą pasją. Zdarza się czasem, że tak naprawdę pasję posiadamy, tylko o tym nie wiemy. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej. Część osób pasję kojarzy z czymś absolutnie wyjątkowym, jak dalekie orientalne podróże, czy sporty ekstremalne. Pasja nie ogranicza się jedynie do wyjątkowych przeżyć z granicy ekstremalnych. Właściwie wszystko może być pasją.

Gdzie szukać kreatywnych pomysłów na pasję? Można obserwować swoich znajomych, zapytać ich co dla nich stanowi pasję. Niezastąpionym źródłem jest także Internet i prasa. Można poczytać na przykład o pasjach swoich idolów, osób znanych i nieznanych. Na koniec najważniejsza informacja – nie można się zniechęcać w poszukiwaniach. Pasja nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki, ale warto jej poszukiwać. Może całkowicie odmienić nasze życie – na lepsze…

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments