Warszawa: ĆWICZENIA Z WIDZENIA– cykliczne warsztaty plastyczne dla dzieci 5-10 lat w Galerii Apteka Sztuki

0
101

Galeria Apteka Sztuki zaprasza w niedzielę 29 września o godz. 12.30 na kolejne spotkanie w ramach cyklu „ĆWICZENIA Z WIDZENIA”, czyli warsztatów plastycznych dla dzieci 5 -10 lat, z elementami historii sztuki.

Informacja od Organizatora:

W najbliższą niedzielę zapraszamy młodych miłośników sztuki do naszej siedziby przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie. na zajęcia pt.”Świat chudzielców, czyli Amedeo Modigliani i rzeźbiarz Alberto Giacometti”. Uczestnicy poznają m.in. takie pojęcia, jak proporcja, deformacja, interpretacja.

niedziela, 29 września, godz. 12.30

Temat: „Świat chudzielców, czyli malarz Amedeo Modigliani i rzeźbiarz Alberto Giacometti.

Katarzyna Jarnuszkiewicz: „Na zajęciach poznamy dwóch słynnych włoskich artystów. Uprawiali różne dyscypliny sztuki. Pierwszy był malarzem, drugi rzeźbiarzem. Jeden pracował na płaszczyźnie, drugi w przestrzeni. Obejrzymy ich prace i zastanowimy się, co je łączy. Będziemy działać w przestrzeni lub na płaszczyźnie. Stworzymy małą rzeźbę albo spróbujemy narysować zdeformowaną, wydłużoną postać na kartce papieru. Poznamy magiczne słowa: deformacja i proporcja, które pozwolą nam każdą postać dowolnie 'pogrubić’ lub 'odchudzić’.”

Technika: plastelina, drut, lub – papier, kredka

Nowe pojęcia i zagadnienia: proporcja, deformacja, interpretacja, kawalet, rusztowanie.

Prowadzenie: Katarzyna A. Jarnuszkiewicz

Ukończyła wydział malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Jacka Sienickiego, ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Po studiach uprawiała malarstwo sztalugowe i rysunek. Od roku 1994 zajmuję się również reklamą i grafiką wydawniczą. Autorka programów plastyczno-literackich wprowadzających najmłodszych w świat podstawowych pojęć związanych ze sztuką.

www.katarzynajarnuszkiewicz.art.pl

Zajęcia „Ćwiczenia z widzenia” dla dzieci w wieku 5 -10 lat odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.30, w Galerii Apteka Sztuki – Al.Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa.

 

cena: pojedynczy bilet 25 zł

karnet (4 spotkania) 80 zł

Dodatkowe informacje na www.aptekasztuki.eu/projekty/

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments