Jak wybrać lodówkę do domu?

0
114
jak wybrać lodówkę

Współczesne mieszkanie bez lodówki to jak… Właściwie trudno sobie taką sytuację wyobrazić, choć, rzecz jasna, zdarza się niekiedy, że w jakimś domostwie brakuje tego podstawowego sprzętu AGD. Można więc powiedzieć, że lodówka stała się stałym elementem naszego otoczenia do tego stopnia, że dziwi nas nie jej obecność, ale raczej brak. 

Nie zawsze tak jednak było, ale ponieważ nie jest to artykuł historyczny, nie będziemy przypominali, jak długo ludzkość musiała czekać na wynalazek, który pozwoliłby jej długo przechowywać żywność w zaciszu domowym.  Zajmiemy się natomiast tym, jak wybrać odpowiednią lodówkę do naszego mieszkania.

Przed zakupem warto się zastanowić

Nim cokolwiek nabędziemy, warto pomyśleć. Zawsze. Zakup lodówki również podpada pod to „prawo”. Dlaczego? Choćby z tego powodu, że do mieszkania z aneksem kuchennym raczej nie kupimy takiego samego sprzętu jak do dwupokojowego z dużą, samodzielną kuchnią. Także jeśli mamy zamiar przechowywać dużo mrożonek, czy to w postaci warzyw i owoców, czy też mięsa, powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność chłodziarki, na zakup której wydamy pieniądze.

Ogólnie rzecz ujmując, najpierw dobrze przemyślmy, w jaki sposób będziemy użytkować nasz nowy zakup, a następnie zwróćmy uwagę na dane techniczne, jakie posiada dana lodówka Whirlpoola czy Sharpa. Wielkość, pojemność całkowita, klasa energetyczna, itp. Te wszystkie parametry powinny bowiem być podporządkowane naszym potrzebom, a nie na odwrót.

Estetyka też jest ważna

Oprócz aspektów czysto technicznych warto przy wyborze lodówki uwzględnić również kwestie estetyczne. Jeśli mamy dużo miejsca w kuchni, to warto tak rozplanować przestrzeń, aby lodówka stanowiła jej integralną część, czy to w zabudowie, czy to jako samodzielny element.

Jej barwa również jest ważna. Kolor biały jest zazwyczaj najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale nie zawsze, zwłaszcza gdy w naszej kuchni króluje kolorystyka chromatyczna.  W takim wypadku lepiej wybrać kolor srebrny, czy raczej stalowy. Wiele lodówek Electrolux jest właśnie sprzedawanych w takim kolorze.

Gdzie kupić?

Rzecz jasna, jak przy każdym zakupie, i tu ważne jest przed jego dokonaniem zorientowanie się w cenach. Na szczęście mamy internet, w związku z czym nie oznacza to konieczności mitrężenia swego czasu na chodzeniu po sklepach. Wszak ceny lodówek możesz szybko sprawdzić na np. Nokaut.pl, gdzie bez problemu znajdziesz sklep oferujący wybrany przez Ciebie sprzęt w najkorzystniejszym wariancie cenowym.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments