Warszawa: Pchle figle w ramach małych Warszawskich Spotkań Teatralnych w Teatrze Guliwer

0
102

„Pchłę szachrajkę”, spektakl wyłoniony w obrębie programu „Warszawskich Rekomendacji”, będzie można zobaczyć 26 marca o godzinie 10:00 oraz 12:15 w ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych na deskach Teatru Guliwer.

Wieloletnią tradycję Warszawskich Spotkań Teatralnych od zeszłego roku uzupełniają Małe Warszawskie Spotkania Teatralne prezentujące starannie wyselekcjonowaną ofertę spektakli dziecięcych w Polsce. Kuratorzy przedsięwzięcia biorą pod uwagę walory edukacyjne, ale także intrygujące i nowatorskie środki artystyczne. Te warunki spełnia program Warszawskich Rekomendacji wskazując na najlepsze dziecięce spektakle w Warszawie. Wśród nich znajdziemy przedstawienie Teatru Guliwer pt. „Pchła Szachrajka”. Oparty na niezwykle dowcipnym tekście Jana Brzechwy spektakl opowiada o przygodach niesfornej małej pchły, bardzo lubiącej płatać figle.

Przygody słynnej pchły prezentowane przez aktorów  Teatru  Guliwer opowiadają w konwencji kawiarnianych ploteczek cztery damy, rodem wzięte z kabaretu okresu międzywojnia. Trzymając w dłoniach lupy podglądają szachrajstwa małej bohaterki, które widzowie z kolei mogą obserwować dzięki komputerowym animacjom i multimedialnym projekcjom na ekranie znajdującym się w tle.  Całości dopełnia utrzymana w stylistyce przełomu lat 20 i 30 jazzowa muzyka i dynamiczne piosenki.

Dzięki aluzjom historycznym, jazzowym aranżacjom i ponadczasowej warstwie literackiej spektakl skierowany jest zarówno do dzieci, jak również starszych  odbiorców, którzy z pewnością docenią wyszukane metafory literackie, aranżacje muzyczne oraz klimat  dwudziestolecia międzywojennego.

26.03.2012, g. 10.00 oraz 12.15

Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Adaptacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Julia Skuratova
Choreografia: Władysław Janicki
Kostiumy: Julia Skuratova
Muzyka: Piotr Nazaruk
Projekcje video: Antonio Spectaculo współpraca „Laboratorium W”

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwana spektaklu: 90 minut

Występują:

Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Tomasz Kowol.

 

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa

www.teatrguliwer.waw.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments