Warszawa: Teatr Guliwer dzieciom w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru

0
96

Teatr Guliwer zaprasza dzieci do wspólnego czytania baśni braci Grimm i świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Mali widzowie będą mieli wyjątkową okazję posłuchać historii o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku czy Tomciu Paluchu.

W sobotę  24 marca, o godzinie 12.00, aktorzy Teatru Guliwer zaproszą małych amatorów czytania bajek w podróż po świecie czarów i baśni.  Wśród dobrze znanych i uwielbianych opowieści braci Grimm pojawią sięm.in. bajki o Czerwonym Kapturku i Królewnie Śnieżce.

Świętując Międzynarodowy Dzień Teatru organizatorzy przygotowali także specjalną prezentację przedpremierowej bajki „O  rybaku i złotej rybce”. Będzie to  wersja  napisana  przez Aleksandra Puszkina w tłumaczeniu Juliana Tuwima. Jej oficjalna premiera teatralna będzie miała miejsce  14 kwietnia w Teatrze Guliwer. Czytanie odbędzie się w nastrojowej scenerii, aby wszyscy widzowie przenieśli się na chwilę do magicznej  krainy  baśni.

Dlaczego warto czytać bajki dzieciom tłumaczy Bruno Bettelheim w książce „Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni”:

„Baśń jest czymś jedynym i swoistym nie tylko pośród form literackich; jest to jedyny wytwór sztuki tak całkowicie zrozumiały dla dziecka (…) W początkowym okresie życia małe dziecko, ma coś w rodzaju poczucia, że jest jedyne i najważniejsze na świecie: ma wyolbrzymione poczucie własnej wartości i mocy. Gdy jednak dziecko nieco podrasta, odkrywa, że nie jest jedyne i najważniejsze na świecie, i że przeciwnie, bardzo mało może, co stanowi dla niego trudny problem psychiczny. Tu właśnie baśnie okazują swą nieocenioną wartość, bo ofiarowują dziecku takie obszary wyobraźniowe, których nie odkryłoby samo”.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja:

organizacja@teatrguliwer.waw.pl

tel. 22 845 16 76/77.

Spotkanie odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru i realizowanej z tej okazji akcji Dotknij Teatru.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments