Zabawki handmade – jaki mamy wybór i dlaczego są lepsze niż te z supermarketów?

0
215

Nie ma problemu, aby w sklepie z zabawkami czy w wielobranżowym hipermarkecie kupić dla dziecka prezent. Regały uginają się pod ciężarem zabawek, ale czy nie lepszym wyborem będą unikalne zabawki handmade?

Czym są zabawki hand made?

Jak sama nazwa wskazuje, przedmioty handmade powstają w procesie ręcznej produkcji. Często kawałki materiałów, niepotrzebna nikomu włóczka i guziki wystarczą do tego, aby przy użyciu igły i nitki wykonać przepiękną, uśmiechniętą lalkę z burzą włosów lub przytulankę dla chłopca lub dziewczynki. Wystarczy dobry pomysł i odrobina umiejętności manualnych w posługiwaniu się igłą, nicią lub maszyną do szycia.

Nie posiadając czasu i umiejętności plastycznych wcale nie trzeba rezygnować z zabawek hand made. Wiele niszowych sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje takie wyroby klientom.

Zabawki handmade kontra sklepowe

Wybór zabawek dla dzieci z roku na rok się powiększa. Rodzice mogą wybierać dla swoich pociech klocki lego, autka, pociągi z kompletem torów, koniki, farmy, zamki i domki dla lalek, plastikowe lalki Barbie czy słodkie kucyki My Little Pony. Najmłodsi w szczególności upodobali sobie zabawki i akcesoria z ulubionych bajek – Auta, Samoloty, Koniki Pony, Barbie, Kraina Lodu, Angry Birds i inne, podobne bajki i gry są inspiracją dla koncernów zabawkarskich do wprowadzania na rynek coraz to innych produktów, które z chęcią są wybierane przez najmłodszych konsumentów.

Dla dzieci przeznaczone są gry planszowe i komputerowe oraz na konsole wideo, puzzle, ciastolina z akcesoriami, gry przenośne i cały szereg akcesoriów sportowych. Wybór jest rzeczywiście ogromny. Najmłodsze dzieci ucieszą się z grających i świecących fontann, bębenków, gitar i pchaczy, które zainteresują je na dłuższą chwilę, ku uciesze rodziców.

Czy z takimi mocno zaawansowanymi pod względem technicznym zabawkami w jakikolwiek sposób mogą konkurować zabawki handmade, np. stąd: http://www.decobazaar.com/dziecko-zabawki-147.html? Takie zabawki nie świecą, nie grają, nie wydają dźwięków i nie są podobne do bajkowych postaci ulubionych przez dzieci. Nie pełnią roli edukacyjnej, nie uczą języków obcych i często są mniej kolorowe od zabawek sklepowych. A jednak, handmade ma coraz więcej zwolenników, a i same dzieci lubują się w takich zabawkach.

Atutem zabawek – przytulanek, lalek i innych rzeczy handmade dla rzeczy jest to, że są wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Plastikowe zabawki sklepowe łatwo popsuć, a baterie w akcesoriach grających szybko się wyczerpują. Nie ma takich problemów w przypadku ręcznie szytych misiów, króliczków czy sówek. Dzięki odrealnionym kształtom, oldschoolowym designie i oryginalności, coraz więcej klientów poszukujących zabawek i prezentów dla dzieci wybiera właśnie zabawki handmade. Nie narzucają one dzieciom określonego trybu zabawy, dzięki czemu pobudzają wyobraźnię. Same mogą one wymyślać przygody ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Zaletą ręcznie szytych zabawek jest bezpieczeństwo użytkowania oraz to, że są ekologiczne, ponieważ zwykle są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i z tego, co można znaleźć niemalże w każdym domu.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments