Zalety kosmetyków Weleda

0
113

Kosmetyki pielęgnacyjne Weleda są tworzone od ponad 90 lat w oparciu o zasadę trwałego związku człowieka z naturą. Zgodnie z tą zasadą firma wytwarza produkty, które dają  kompleksowy sposób oddziaływania. Naturalne składniki zawarte w produktach wspomagają siły witalne drzemiące w człowieku i tworzą wewnętrzną równowagę. To wszystko zapewnia lepszy wygląd, dobry nastrój, naturalną samoregenerację oraz zdrowie.

Walory kosmetyków

Do produkcji kosmetyków stosuje się wyłącznie surowce naturalne, bez żadnych substancji na bazie olejów mineralnych. Do ich produkcji nie używa się środków zapachowych, barwiących i konserwujących. Kosmetyki perfumowane są wyłącznie naturalnymi olejkami eterycznymi. Produkty nie mają w swoim składzie żadnych substancji modyfikowanych genetycznie, substancji pochodzących z martwych zwierząt, pochodnych przemysłu petrochemicznego. Do utrwalania kosmetyków używa się tylko naturalnych substancji jak wyciągi roślinne, olejki eteryczne, organiczne alkohole zbożowe. Weleda nie przeprowadza doświadczeń na zwierzętach. Podczas wytwarzania produktów, odbywa się selekcja, przetwarzanie i kompozycja naturalnych surowców zgodnie z kompleksowymi kryteriami, pozwalającymi na współdziałanie wszystkich substancji. Najwyższą jakość produktów zapewnia stała kontrola surowców zgodnie z wytycznymi, które obowiązują przy produkcji kosmetyków. Wytwarzanie i rozwój kosmetyków jest stale konsultowany z lekarzami i farmaceutami. Weleda używa opakowań, które da się powtórnie przetworzyć. Opakowania szklane i aluminiowe są stosowane dla zachowania jakości naturalnych produktów pielęgnacyjnych.

Rodzaje kosmetyków.

Wśród bogatej oferty kosmetyków pielęgnacyjnych Weleda należy wymienić:

  • kosmetyki dla kobiet w ciąży (głównie olejki pielęgnacyjne na rozstępy),
  • kosmetyki dla dzieci i niemowląt,
  • kosmetyki dla kobiet do pielęgnacji całego ciała (ochrona skóry, pielęgnacja twarzy i włosów),
  • kosmetyki dla mężczyzn (kremy nawilżające, balsamy i płyny po goleniu),
  • kosmetyki do pielęgnacji jamy ustnej,
  • olejki i balsamy do masażu,
  • mydła i dezodoranty (nie mają soli glinu, dzięki temu naturalny proces detoksykacji ciała jest wspomagany, a bakterie odpowiedzialne za woń potu są neutralizowane ),
  • kosmetyki do kąpieli i spa.

Składniki kosmetyków są szczegółowo dobierane ze względu na ich terapeutyczne i naturalne działanie. Kosmetyki Weleda wykorzystują właściwości roślin leczniczych jak np. rumianek, nagietek, szałwia, rokitnik zwyczajny.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments