PoradnikJak zorganizować pierwsze urodziny dziecka

Jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka

Pierwsze urodziny pociechy to szczególny moment.

Rodzicom zawsze zależy na tym, aby wyjątkowo to uczcić. Jak to pogodzić z pracą, domowymi obowiązkami i opieką nad dzieckiem? Od czego rozpocząć organizację? Najważniejsze to dobrze sobie wszystko rozplanować.

Sprawa jest najprostsza jeśli zdecydowaliście, że pierwsze urodziny Waszego dziecka odbędą się w wynajętym lokalu. Można wynająć salę lub zrobić rezerwację w restauracji. Jeśli wśród gości mają być małe dzieci fajnym rozwiązaniem może być zorganizowanie roczku w sali zabaw. Zazwyczaj obok miejsca, w którym bawią się dzieci jest restauracja, w której czas mogliby spędzić pozostali goście.

Wówczas wystarczy, że co najmniej trzy tygodnie wcześniej ustalicie listę gości i porozsyłacie zaproszenia. Ogromne wrażenie na pewno zrobią własnoręcznie robione. Na nich można, za pomocą farb, odbić stópkę dziecka. Będzie to również fajną formą pamiątki. Pamiętajcie, żeby w takim miejscu dużo wcześniej zrobić rezerwację, a dwa tygodnie wcześniej tą rezerwację potwierdzić. Później pozostaje Wam tylko ustalenie menu i kupienie ozdób. Na przykład balonów czy urodzinowych czapeczek. Jeśli imprezę urodzinową organizujecie w restauracji, upewnijcie się, że będzie w niej miejsce na spokojne nakarmienie lub przewinięcie dziecka.

Roczek w domu?

Jeśli jednak macie w domu wystarczająco dużo miejsca, aby takie przyjęcie w nim zorganizować pamiętajcie, że oprócz listy gości i zaproszeń musicie przygotować poczęstunek i udekorować dom.

W tym przypadku pomocna jest każda para rąk. Może ciasto mogłaby upiec, któraś z cioć? A sałatkę zrobić dziadkowe? Ustalcie menu, listę zakupów i jeśli możecie rozdzielcie obowiązki. Fajnie jakbyście przygotowali playlistę, zabawy dla dzieci i dekorację. Świetnie sprawdzają się girlandy, balony, czapeczki. Pamiętajcie również, żeby oddelegować jednej osobie zadanie do robienia zdjęć i nagrywania tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Urodziny na dworzu

Jeśli urodziny Waszego dziecka wypadają latem lub wiosną warto wykorzystać piękną pogodę i zorganizować przyjęcie na tarasie czy ogrodzie. Grill będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie zapomnijcie jednak, że w tej sytuacji musicie zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Pamiętajcie, że najważniejsza jest dobra organizacja według wcześniej ustalonego planu, rozpoczęta odpowiednio wcześnie. To na pewno zniweluje ewentualny stres czy niechciane niespodzianki. Tego dnia najważniejsza jest Wasza kruszynka i przyjemna, rodzinna atmosfera.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x